Home / Aktualności / Akumulatory spełniające wysokie wymagania

Akumulatory spełniające wysokie wymagania

Technologia w motoryzacji rozwija się w bardzo szybkim tempie. Liczba podzespołów elektrycznych i akcesoriów w samochodach ciężarowych stale rośnie. Obecnie akumulatory, również w trakcie postoju, zasilają coraz więcej odbiorników energii elektrycznej.

Akumulator w samochodzie ciężarowym z kabiną sypialną zużywa w trakcie postoju nawet do 50% całkowitej pojemności. W przypadku zastosowania nieodpowiednich akumulatorów, duże zużycie energii w czasie dłuższych postojów może spowodować niechciane i kosztowne przestoje. W czasach, gdy klienci firm transportowych oczekują szybkich i pewnych dostaw, ma to bardzo duże znaczenie. Dlatego eksperci m.in. Inter Cars, przy doborze akumulatorów, zalecają brać pod uwagę: pojemność, prąd rozruchowy, wstrząsy oraz wytrzymałość na pracę cykliczną.

Oczekiwania dotyczące wydajności akumulatorów wzrosły tak bardzo, że tradycyjne baterie nie zdają już egzaminu.

Nowa generacja akumulatorów serii Exide Strong PRO cechuje się wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technologicznych. Exide HVR® – według europejskiej normy V4 spełnia najwyższe wymagania odporności na wstrząsy i drgania. Producenci pojazdów przenieśli lokalizację akumulatora na tylną oś, gdzie występują duże wibracje, mogące w krótkim czasie uszkodzić akumulator lub doprowadzić do jego wybuchu. Carbon BoostTM, jest to rozwiązania Exide pozwalające na obniżenie rozwarstwienia elektrolitu oraz umożliwiające szybsze doładowanie, zapobiega też zasiarczeniu w przypadku eksploatacji akumulatora w stanie niedoładowania.

Element miksujący opracowany przez firmę Varta czy Bosch w liniach EFB optymalizuje zdolność przyjmowania ładunku i wydłuża żywotność poprzez znaczne ograniczenie zjawiska rozwarstwiania elektrolitu. Wykorzystywany jest w tym procesie naturalny ruch pojazdu. Formowane wtryskowo wsporniki i dodatkowe mocowania łączników wytrzymują nawet najtrudniejsze warunki na drodze. Bezpieczne i wzmocnione mocowanie zapobiega odrywaniu się płyt i uszkadzaniu połączeń. Technologia ta spełnia najwyższe wymagania producentów OEM w zakresie mocowania na tylnej osi. Dodatkowy podkład z poliestru i klejona powłoka zapewniają doskonałe przyleganie masy do kratki. To oznacza, że masa jest otoczona specjalnym materiałem, który zapobiega jej degradacji. Dzięki temu akumulator wykazuje dłuższą żywotność w porównaniu z tradycyjnymi bateriami.

Zwiększone zapotrzebowanie na energię elektryczną, cykliczne rozładowania oraz normę V4 na drgania i wstrząsy spełnia nowa linia akumulatorów 4MAX serii SVR.

Zastosowanie akumulatorów Strong PRO, EFB czy 4MAX-SVR w ciągnikach siodłowych Euro 5/6 za tylną osia oznacza mniejsze ryzyko awarii, większą niezawodność rozruchu oraz dłuższy okres użytkowania przy niższych kosztach utrzymania pojazdów.

Check Also

ZGK Bolesław odbiera śmieciarkę elektryczną Renault Trucks D Wide E-Tech

Dostarczona do ZGK Bolesław śmieciarka elektryczna Renault Trucks D Wide E-TECH to 3-osiowe podwozie o …

Mega Darkmarket Site