Home / Aktualności / Udany rok dla Daimler Trucks!

Udany rok dla Daimler Trucks!

Pomimo niejednorodnych warunków rynkowych na świecie Daimler Trucks w pierwszych jedenastu miesiącach roku 2017 zdołał dostarczyć klientom aż 422 500 samochodów ciężarowych, czyli o 12 procent więcej niż rok wcześniej. Oznacza to, że dostarczono już więcej pojazdów niż przez cały poprzedni rok. W całym roku 2016 ciężarowa część koncernu Daimler sprzedała na świecie około 415 100 pojazdów ciężarowych marek Mercedes-Benz, FUSO, Freightliner, Western Star, Thomas Built Buses i BharatBenz.

Bazując na pierwszych danych z grudnia, Daimler Trucks zakłada, że zakończy rok sprzedażą na poziomie 465 000 pojazdów (rok wcześniej było to 415 100 egzemplarzy). Ostateczne dane sprzedażowe zaprezentowane zostaną na dorocznej konferencji prasowej Daimlera w dniu 1 lutego 2018 roku.

W całym roku 2017 spodziewamy się w Daimler Trucks sprzedaży na poziomie 465 000 samochodów ciężarowych – to znacznie więcej niż rok wcześniej oraz wyraźnie więcej niż spodziewaliśmy się na początku roku. W obliczu nadal niewielkiego wsparcia ze strony poszczególnych rynków jest to możliwe tylko dzięki wiodącym produktom oraz znakomitemu, międzynarodowemu zespołowi. Serdecznie dziękuję wszystkim pracownikom za ich godne podziwu zaangażowanie – powiedział Martin Daum, członek zarządu Daimler AG odpowiedzialny za dział Trucks & Buses. W centrum wszystkiego, co robimy, są nasi Klienci. Aby zaoferować im najlepsze produkty i rozwiązania, stale pracujemy nad kolejnymi innowacjami. Rok 2017 wykorzystaliśmy do wytężonej pracy nad wydajnymi, elektrycznymi, zautomatyzowanymi oraz wykorzystującymi łączność sieciową samochodami ciężarowymi. Dzięki temu możemy liczyć na sukcesy również w roku 2018 (czyli roku targów IAA) oraz latach późniejszych.

Check Also

Pierwsza elektryczna śmieciarka pracuje już w Świebodzicach

Gmina Świebodzice mając na uwadze możliwość zmniejszenia swojego śladu węglowego inwestuje w pojazdy elektryczne. Na …

Mega Darkmarket Site