Home / Aktualności / Nowe ciężarówki DAF XF dla Primafrio

Nowe ciężarówki DAF XF dla Primafrio

Hiszpańska firma transportowa Primafrio wprowadziła ostatnio do eksploatacji 280 ciężarówek DAF XF. „Doskonałe wyniki pierwszych 30 ciężarówek DAF XF dodanych do naszej floty pod względem niezawodności i ekonomiki zużycia paliwa, spowodowały, że zdecydowaliśmy się na zamówienie kolejnych 250 takich pojazdów” – skomentował Juan Conesa, dyrektor zarządzający Primafrio. – „Te wspaniałe nowe ciężarówki są częścią planu dalszej ekspansji naszej działalności w całej Europie.”

Firma działa na rynku od początku lat 60. W ciągu tych lat rozwinęła się i jest obecnie wiodącą spółką transportową w branży, specjalizującą się w przewozach żywności chłodzonej i mrożonej oraz przedmiotów o wysokiej wartości. W swojej dziedzinie jest jedną z najszybciej rozwijających się spółek w Europie. Primafrio ma swoją centralę w hiszpańskim mieście Murcia oraz spółki zależne w Andaluzji, Katalonii i Kraju Basków, a także w Portugalii, Francji i Niemczech. Jej nowoczesne obiekty obejmują klimatyzowane magazyny, dzięki czemu firma może oferować klientom szeroki zakres dodatkowych usług logistycznych. Cała flota Primafrio liczy ponad 2 000 samochodów ciężarowych.

Nasza decyzja o wyborze najwyższej klasy ciężarówek DAF XF wynika z obszernych badań rynku” – dodał Juan Conesa – „Wzmocnienie naszej pozycji jako najlepszej klasy firmy transportowej wymagało najwyższej klasy produktu, który zapewnia minimalizację kosztów operacyjnych, między innymi dzięki najniższemu zużyciu paliwa. Ponadto Primafrio troszczy się o środowisko, a DAF przekroczył nasze oczekiwania oferując niską emisję CO2, również dzięki wprowadzeniu nowego modelu XF, którego efektywność paliwowa wzrosła o co najmniej 7%, ustanawiając nowy standard w branży. Nasza dbałość o pracowników i stałe poszukiwania możliwości dalszej poprawy ich dobrostanu wymagały wyboru najlepszych dla kierowców dostępnych na rynku ciężarówek. Dlatego postawiliśmy na wersję z najbardziej komfortową i przestronną kabiną Super Space Cab”.

Zakupione przez Primafrio ciężarówki DAF XF są wyposażone w 12,9-litrowy silnik PACCAR MX-13 (o mocy 365 kW/480 KM).

Fakt, że wiodące firmy transportowe, jak Primafrio, wybierają nowy model DAF XF – Międzynarodową Ciężarówkę Roku 2018 – jest wyrazem wielkiego uznania dla jakości, niezawodności, wydajności i komfortu kierowcy w tych ciężarówkach” – dodał prezes DAF Trucks Preston Feight.

Check Also

Shell wprowadza do Polski program Accelerate to Zero

Zespół Shell Fleet Solutions wdraża na polski rynek globalny program Accelerate to Zero, którego celem …

Mega Darkmarket Site