Home / Aktualności / Partnerstwo Thermo King i VTS

Partnerstwo Thermo King i VTS

Podczas Konferencji 2017 PDA Europa w Pradze eksperci z obu firm przedstawili swoje prezentacje dotyczące zabezpieczenia warunków przewozu z kontrolowaną temperaturą i z możliwością śledzenia towaru w łańcuchu dostaw w czasie rzeczywistym

Producent systemów do kontroli temperatury w transporcie do różnych zastosowań mobilnych i marka ThermoKing oraz firma VTS Transport & Logistics, specjalizująca się w transporcie z kontrolowaną temperaturą i w usługach magazynowych dla firm medycznych i farmaceutycznych, zawęziły współpracę, dzieląc się swoją wiedzą i najlepszymi rozwiązaniami podczas konferencji i wystawy Stowarzyszenia Producentów Leków Pozajelitowych (PDA) w czeskiej Pradze.

Peter Wilms, specjalista ds. rozwiązań farmaceutycznych w Thermo King, oraz Joost Hafmans, dyrektor i właściciel VTS Transport & Logistics, zostali zaproszeni do wystąpienia podczas konferencji PDA Europa dotyczącej łańcucha chłodniczego dostaw wyrobów farmaceutycznych. Podczas swojej prezentacji omówili znaczenie obserwacji temperatury łańcucha dostaw produktów farmaceutycznych w czasie rzeczywistym. Zaprezentowali sposoby zapewnienia prawidłowego przewozu składników medycznych do zakładu produkcyjnego oraz produktów gotowych z zakładu do dystrybutorów, szpitali, aptek i innych placówek handlowych, które sprzedają leki.

„Utrzymanie jakości i trwałości wyrobów medycznych i biologicznych podczas transportu ma kluczowe znacznie dla producentów tych wyrobów oraz dla firm świadczących usługi logistyczne i oczywiście jest równie istotne dla zdrowia publicznego i bezpieczeństwa pacjentów” – mówił Peter Wilms. „Z firmą VTS łączy nas długoletnia współpraca i jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy się sprawdzić w roli jej zaufanego partnera. W pojazdach firmy wykorzystywany jest cały asortyment naszych agregatów naczepowych oraz dodatkowe rozwiązania, takie jak zintegrowane systemy zarządzania sprzętem. Pozwala to chronić przewożony towar dzięki określeniu krytycznych parametrów kontroli we wszystkich punktach łańcucha dostaw i pozwala na śledzenie, monitoring i zarządzanie flotą pojazdów w czasie rzeczywistym, nie wspominając o reagowaniu w sytuacjach awaryjnych”.

Niedawno firma VTS zmodernizowała swoją flotę przez zastosowanie najnowszych naczepowych agregatów chłodniczych SLXi, które zostały opracowane ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań inteligentnych, możliwości komunikacyjnych oraz kontroli temperatury i zużycia paliwa.

„Możliwość obserwacji, monitorowanie i rejestrowanie temperatur przechowywania, rozkładu temperatury w magazynach w celu wykrycia gorących i zimnych punktów, a także podejmowanie odpowiednich działań w razie wykrycia odchyleń temperatury to niezwykle ważne czynniki mające wpływ na przewóz i przechowywanie produktów farmaceutycznych” – mówił Joost Hafmans. „Firma Thermo King pomaga nam w spełnianiu konkretnych potrzeb przemysłu farmaceutycznego, dostarczając systemy, rozwiązania i szeroką ofertę usług, które pozwalają nam utrzymać jakość produktów i optymalizować sprawność łańcucha dostaw”.

SLXi to agregat naczepowy obsługujący wszystkie funkcje telematyki, oferujący pełny obraz pracy agregatu oraz stanu ładunku za pomocą nowego, dostępnego w standardzie urządzenia komunikacyjnego Thermo King TK BlueBox oraz łącza Bluetooth®. TK BlueBox gromadzi i przechowuje dane agregatu, do których dostęp można uzyskać za pomocą bezpłatnej aplikacji na smartfony lub inne urządzenia z łączem Bluetooth. Umożliwia to dwukierunkową komunikację, która pozwala na zarządzanie agregatem w czasie rzeczywistym oraz dostęp do danych krytycznych. Użytkownicy mogą zdalnie zarządzać funkcjami odszraniania, sprawdzania agregatu przed trasą, nastawami temperatury oraz korzystać z alternatywnych trybów pracy agregatu.

Narzędzie do zarządzania sprzętem Thermo King TracKing™ to internetowy system telematyczny do monitorowania temperatur, otwarć drzwi oraz poziomów paliwa, który umożliwia zmienianie nastaw i innych parametrów sterowania, zmianę trybów pracy, a także podejmowanie interwencji w przypadku alarmów przy użyciu dowolnego komputera, tabletu lub smartfona połączonego z bezpieczną siecią operatora. Zapewnia to firmie VTS oraz jej klientom całodobowy dostęp w czasie rzeczywistym do danych i informacji dotyczących aktualnego stanu, lokalizacji i warunków przechowywania produktów.

Najnowszym dodatkiem do floty pojazdów VTS są wysokiej wydajności panele słoneczne Thermo King ThermoLitesolar™. Rozwiązanie to zapewnia utrzymanie akumulatora agregatu naczepy w stanie ciągłego naładowania oraz przedłuża jego trwałość. Dzięki panelom słonecznym systemy telematyki mogą monitorować działanie urządzeń przez długi czas, nawet gdy agregat jest wyłączony oraz, co szczególnie istotne w transporcie produktów farmaceutycznych, istnieje możliwość utrzymania stałego kontaktu z agregatem naczepy.

Check Also

Shell wprowadza do Polski program Accelerate to Zero

Zespół Shell Fleet Solutions wdraża na polski rynek globalny program Accelerate to Zero, którego celem …

Mega Darkmarket Site