Home / Aktualności / TOUR SALON coraz bliżej !!

TOUR SALON coraz bliżej !!

Rozpocznij podróż na TOUR SALONIE!

Podczas kolejnej edycji targów turystycznych TOUR SALON, która odbędzie się na Międzynarodowych Targach Poznańskich w dniach 9-11 lutego 2018 roku spotkają się wszyscy miłośnicy podróżowania.  Program jest tak różnorodny, że powstaną aż dwie sceny: Scena Duża (w Alei Lipowej) i Scena Mała (w paw. 7).

Odwiedzając targi, właśnie z Poznania, rozpoczniemy podróż do najciekawszych zakątków w Polsce i na świecie.  Na TOUR SALONIE znajdziemy inspiracje i zaplanujemy wyjazdy – małe i duże. Urokliwe miejsca w Polsce, egzotyka dalekich krain przyciągną ciekawych świata, kultur i zwyczajów. Wystawcy przygotują atrakcje i konkursy, które wciągną w świat podróżowania rodziców z dziećmi, młodzież oraz pozostałych dorosłych.

Spotkania z podróżnikami

W Poznaniu spotkamy się ze znanymi podróżnikami: Adamem Wajrakiem, Jackiem Hugo-Baderem, Jarosławem Kuźniarem czy Katarzyną Pakosińską. Jednym słowem – będzie barwnie, a zaproszeni goście przeniosą  nas do Puszy Białowieskiej, Gruzji i w inne wyjątkowe miejsca.

Targi będą okazją do wymienienia się historiami z własnych wypraw, ale też posłuchania blogerów podróżniczych. Po raz czwarty do Poznania przyjadą blogerzy na TOUR SALON Blog Meeting.  Przy tej okazji Kamila i Paweł z bloga podróżniczego Ready for Boarding, którzy odpowiedzą na pytanie: „Czy warto prowadzić bloga podróżniczego?” Z kolei Daria Strączyńska, blogerka Poboczem drogi pokaże ciekawy sposób na zwiedzanie Polski. Daria uprawia aktywną turystykę przyrodniczą. Czym jest birdwatching, jak się do tego zabrać, od czego zacząć, oraz co jest potrzebne ptasiarzowi. Ponadto nieodłącznym elementem TOUR SALONU będzie VI edycja Festiwalu Podróżniczego „Śladami Marzeń”.

Muzyczna podróż

Podczas TOUR SALONU wybierzemy się w muzyczną podróż podczas Koncertu Dookoła Świata. Będzie to prolog do wielkiego Visual Concert – koncertu muzyki filmowej i epickiej, który odbędzie się 11 lutego w poznańskiej Hali Arena.  

Najlepsza lekcja

Uczniowie, którzy w ostatni dzień przed feriami (w Wielkopolsce) przyjdą na targi wezmą udział w interaktywnych zajęciach np. z histoii o Powstaniu Wielkopolskim (przypominamy – jedynym zwycięskim powstaniu w dziejach Polski). Będzie też multidyscyplinana lekcję, bo historii i przyrody o Fortach Poznańskich. Odwiedzić będzie można również makietę fortyfikacji. Planowane są także lekcje biologii z opiekunami zwierząt z poznańskiego ZOO. Ponadto zaplanowana jest prezentacja krajów z całego świata, a uczniowie odbędą kulturalną podróż do wioski indiańskiej, gdzie grupy rekonstrukcyjne Indian preriowych i równinnych zademonstrują, jak żyły plemiona na drugiej półkuli.

 

Do zobaczenia w Poznaniu 9 – 11 lutego 2018

Już teraz zapisz sobie tę datę do kalendarza! Nie może Cię zabraknąć!

 

Odkryj też pozostałe pasje!

Od soboty, razem z targami TOUR SALON odbywają się targi RYBOMANIA, BOATEX, KNIEJE i SURVIVAL FORCE EXPO.

Next Prev
 
 
 
Next Prev

Check Also

Przewoźniku dopilnuj nowego obowiązku, jeśli nie chcesz stracić zezwolenia na wykonywanie zawodu

Pakiet mobilności ponownie o sobie przypomina. Zgodnie ze zmianami w ustawie o transporcie drogowym, przewoźnicy …

Mega Darkmarket Site