Home / Aktualności / WAŚ inspiruje liderów

WAŚ inspiruje liderów

Branża motoryzacyjna jest jednym z najbardziej innowacyjnych sektorów gospodarki. O tym, że z wyzwaniami świetnie radzą sobie firmy od lat funkcjonujące na rynku, pokazuje przykład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych „WAŚ”. Ich lampy to sprawdzone w ofercie Inter Cars propozycje do pojazdów użytkowych oraz maszyn rolniczych.

Duża dynamika rynku oraz konkurencja wymagają od nowoczesnego producenta nie tylko najwyższej jakości, ale również zaawansowanej technologii oraz atrakcyjnego wyglądu produktów.

Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych „WAŚ” sumiennie realizuje stawiane wymagania i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klienta prawie od 40 lat. Nowa pozycyjna lampa boczna z kierunkowskazem 1152 W161 jest tylko jedną z wielu, w których producent oświetlenia „WAŚ” udowadnia, że małe może być również funkcjonalne. Diodowa lampa 1152 W161 spełnia bowiem aż 3 funkcje: charakteryzuje się intensywnym światłem kierunku jazdy kat. 6, posiada światło pozycyjne oraz element odblaskowy. A to wszystko zamknięte jest w małej, owalnej lampie o charakterystycznym kształcie. Dostępna w 2 wersjach mocowania do wyboru, lampa jest też uniwersalna napięciowo (12 – 24 V). Jak każda z produkowanych lamp, stworzona jest z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu jest hermetyczna oraz odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Ponadto posiada homologację kompatybilności elektromagnetycznej, co oznacza, że nie emituje zakłóceń elektromagnetycznych oraz jest na zakłócenia odporne.

Kolejnym przykładem jest nowa, uniwersalna, a zarazem elegancka, robocza lampa diodowa model W162 (np. 1153 W162), dostępna do wyboru w wersji ze światłem skupionym bądź rozproszonym. Charakteryzująca się wysoką skutecznością świetlną, aż do 100 lm/W (w momencie włączenia) oraz szerokim zakresem zasilania napięcia od 12 do 70 V. Atutem tej lampy jest również szeroki zakres regulacji kąta nachylenia, ok. 89°. Jest ona dostępna w 3 wariantach, tj. z 2 różnymi wersjami złącza lub przewodem, co zwiększa i zaspokaja typowe zapotrzebowania montażowe w pojazdach. Dodatkowo lampa W162 posiada certyfikat ADR – do przewozu ładunków niebezpiecznych.

Korpus lampy oraz jej części zostały wykonane z wysoce gatunkowego aluminium, dodatkowo zabezpieczonego antykorozyjnie, odpornego na wysokie i niskie temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne.

Następna nowość to przednia lampa zespolona o charakterystycznym kształcie światła pozycyjnego to nowoczesna, diodowa lampa 1177 W169, dodatkowo posiadająca światło kierunku jazdy. Efektywnie wyglądające światło pozycyjne jest światłem dyfuzyjnie rozproszonym, czyli o efekcie NEONU. Istnieją 2 możliwości montażu, do wyboru, według preferencji klienta – w pionie bądź w poziomie. Kolejną zaletą jest możliwość stworzenia pary z 2 lamp, łącząc je w jedną wyjątkową i spójną całość, dzięki uzyskaniu odpowiedniej homologacji przez producenta. Lampa może pracować w instalacjach 12 V i 24 V, posiada homologacje kompatybilności elektromagnetycznej i stopień ochrony IP 66/68. Klosz lampy wykonany jest z najwyższej jakości poliwęglanu, dzięki czemu klient zyskuje gwarancję odporności i szczelności.

Firma „WAŚ” w swoich produktach często stosuje innowacyjne rozwiązania, takie jak dynamiczne światło kierunkowskazu LED w lampie do pojazdów użytkowych zastosowane w lampach serii W150DD oraz zasilanie słoneczne lamp obrysowych zastosowane w lampach serii W77, tak zwane „żywe światło”. Jako pierwsza na świecie opatentowała lampę, która miała rozwiązanie stwarzające efekt optyczny poruszającego się światła (na czym później wzorowali się inni światowi producenci oświetlenia wprowadzając do lamp samochodowych dynamiczne światło kierunkowskazu), jako pierwsi w Polsce wprowadzili lampy zespolone ze światłami światłowodowymi czy lampy LED z efektem neonu, nie wspominając już o tym, że jako pierwszy polski producent oświetlenia wprowadzili do lamp do pojazdów technologię LED – mówi Sebastian Kosno, specjalista ds. produktu Inter Cars.

Produkty WAŚ spełniają wysokie wymagania jakościowe stawiane przez producentów pojazdów – firma posiada certyfikat Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001 w zakresie projektowania, produkcji i sprzedaży lamp samochodowych, urządzeń odblaskowych i innych wyrobów z tworzyw sztucznych oraz certyfikat Zarządzania Środowiskowego zgodny z normą ISO 14001 oraz jest laureatem wielu nagród, np. wygranej w prestiżowym konkursie „Teraz Polska” oraz licznych złotych medali Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Check Also

Pierwsza elektryczna śmieciarka pracuje już w Świebodzicach

Gmina Świebodzice mając na uwadze możliwość zmniejszenia swojego śladu węglowego inwestuje w pojazdy elektryczne. Na …

Mega Darkmarket Site