Home / Aktualności / Polska w czołówce „Ecolution by Scania” w Europie

Polska w czołówce „Ecolution by Scania” w Europie

Coraz więcej firm transportowych w Polsce docenia pakiet korzyści związanych z udziałem w programie „Ecolution by Scania”. Polska jest jednym z liderów programu w Europie, jeśli chodzi o liczbę zawieranych kontraktów.

„Ecolution by Scania” to program skierowany do firm transportowych, którym zależy na zwiększeniu efektywności wykonywanego zadania transportowego poprzez obniżenie zużycia paliwa we flocie. Program opiera się na pakiecie korzyści polegających na optymalnym wykorzystaniu odpowiednio wyposażonych pojazdów, szkoleniach i coachingu kierowców oraz indywidualnym programie obsługi serwisowej.

Program „Ecolution by Scania” został uruchomiony w Polsce w 2012 roku. W 2014 roku zawarto 185 kontraktów. Rok później było ich niemal dwa razy więcej.
W 2016 roku podpisane zostały 473 nowe kontrakty. Zaś w ubiegłym roku liczba zawartych umów wyniosła 661.

Sukces „Ecolution by Scania” wynika z połączenie wyjątkowej technologii i usług: odpowiedniej specyfikacji pojazdu, zoptymalizowanej pod kątem niskiego zużycia paliwa oraz odpowiedniej opieki serwisowej. Najważniejszym elementem programu są też szkolenia kierowców. W połączeniu z monitorowaniem stylu jazdy kierowcy oraz kontrolą zużycia paliwa, pozwalają na osiągnięcie wysokiej wydajności przewozów, na czym zależy naszym klientom – komentuje Maksymilian Wolniewicz – specjalista ds. usług i rozwiązań komercyjnych Scania Polska S.A.

Zasady działania programu

Każdorazowo program jest dopasowywany indywidualnie do potrzeb danego przewoźnika, uwzględniając specyfikę jego pracy, w tym: obciążenie pojazdów, rodzaj pełnionych zadań oraz pokonywanych dróg. Następnie ustalany jest konkretny cel, na przykład: obniżenie zużycia paliwa do 8 proc.

Skuteczność „Ecolution by Scania” została wielokrotnie potwierdzona. Przeciętne oszczędności odnotowane we flotach korzystających z programu przekraczają
10 proc. i mogą się utrzymać w długim okresie dzięki udoskonaleniu metod pracy, bez negatywnego wpływu na jej wydajność. Nie bez znaczenia jest również redukcja czynników negatywnie wpływających na środowisko, jak obniżenie emisji CO2.

Dzięki udziałowi w programie „Ecolution by Scania” zyskaliśmy wiedzę
i doświadczenie, dzięki którym znaczne poszerzyliśmy nasze możliwości w zakresie eksploatacji pojazdu i kontroli nad poziomem zużycia paliwa. Tym samym, możemy wypracować realne oszczędności, zyskujemy też większe bezpieczeństwo naszych operacji transportowych. Wszyscy nasi kierowcy przechodzą szkolenie w Scania,
a następnie uczestniczą w coachingach
– komentuje Sławomir Kupiec, właściciel firmy Przewóz Towarów Szymański i Kupiec Sp. J.

Przewóz Towarów Szymański i Kupiec Sp. J. to przedsiębiorstwo z Ostrowca Świętokrzyskiego, założone w 1993 r. Obecnie we flocie firmy znajduje się 15 pojazdów Scania, wykorzystywanych głównie do przewozów do Francji. Wszystkie pojazdy we flocie firmy są zamawiane z pakietem korzyści „Ecolution by Scania”.

Program „Ecolution by Scania” jest realizowany w globalnej sieci Scania od 2012 roku. Inne rynki, na których cieszy się popularnością, to: Hiszpania, Węgry oraz  Słowacja.

Check Also

Kompleksowe spotkanie branżowe podczas targów NOWA INFRASTRUKTURA!

Wstęp bezpłatny po rejestracji. Targi Budownictwa Infrastrukturalnego – NOWA INFRASTRUKTURA, które odbędą się od 10 …