Home / Aktualności / Zręcznościowa jazda pługiem

Zręcznościowa jazda pługiem

Podczas XV Międzynarodowy Kongres Drogowy z udziałem przedstawicieli dyrekcji łódzkiego Oddziału GDDKiA i specjaliści odpowiedzialni za utrzymanie dróg. Ta, wyjątkowo prestiżowa impreza, po raz pierwszy odbyła się w Europie środkowo – wschodniej. Organizatorami są Światowe Stowarzyszenie Drogowe PIARC i miasto Gdańsk. Po raz pierwszy kongres odbył się blisko pół wieku temu, a w tym czasie gościły go takie państwa jak: Szwecja, Japonia, Włochy, Szwajcaria, czy Kanada. W ramach tegorocznej konferencji referaty przedstawiło prelegentów z 42 krajów z 5 kontynentów. Spotkaniom towarzyszyły targi na których zaprezentowane były; sprzęt, produkty, usługi kilkudziesięciu firm z 18 krajów.

Szczególnym łódzkim akcentem jest udział pracownika Rejonu w Wieluniu –  Zbigniewa Parzyjagły, który został zwycięzcą zręcznościowej jazdy pługiem śnieżnym w konkursie krajowym. Teraz będzie reprezentował Polskę  w konkursie międzynarodowym. W tym przypadku ocenie będą podlegały: przejazd specjalnego toru z przeszkodami na czas, precyzja przejazdu i stan techniczny sprzętu.

PIARC – to Światowe Stowarzyszenie Drogowe, powstałe w 1909 roku i zrzeszające administratorów dróg z blisko 120 państw świata. Wybór Polski na organizatora tegorocznej edycji dowodzi, że zasady zimowego  utrzymanie dróg oceniono, jako nowoczesne i efektywne – technicznie i ekonomicznie.

Check Also

73 elektrycznych Renault Trucks dla Barcelony

Podczas ostatniego zamówienia publicznego z zakresu odbioru odpadów komunalnych oraz utrzymania infrastruktury, miasto Barcelona dokonało …

Mega Darkmarket Site