Home / Aktualności / Dealer Roku i Mechanik Roku DAF 2018

Dealer Roku i Mechanik Roku DAF 2018

2 marca 2018 roku w hotelu Żubrówka w Białowieży odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród najlepszemu dealerowi oraz mechanikowi DAF. Dealerem Roku 2018 została firma DBK Sp. z o.o. oddział Białystok, a zwycięzcą IV Olimpiady Technicznej DAF 2018 został pan ŁUKASZ WĘGRZYNEK również z firmy DBK oddział Szczecin.  2 . miejsce w konkursie na najlepszy serwis DAF zajął krakowski oddział Firmy Wanicki, a na 3. miejscu uplasował się kolejny serwis firmy DBK oddział Koszalin.

Zwycięzca konkursu, białostocki oddział firmy DBK, po raz drugi znalazł się w finale konkursu. W 2012 roku zdobył III miejsce.

Podobnie jak w roku ubiegłym, w siódmej edycji konkursu organizowanego przez DAF Trucks Polska oceniane były działania dealerów, które bezpośrednio wpływają na satysfakcję klienta tj.:  poprawność wykonania usługi za pierwszym razem, wzrost satysfakcji klienta z obsługi w serwisie, wydajność obsługi w ramach serwisu ITS/PTS, sprzedaż kontraktów obsługowo – naprawczych DAF Multisupport, realizację planów sprzedaży nowych pojazdów, części i marketingowych oraz jakościowe szkolenia z ekonomicznej jazdy. Dodatkowe punkty przyznawane były również za ponadstandardowy udział dealerów w akcjach specjalnych DAF jak Welcome Home – oferta zniżek na wybrane usługi serwisowe i części dla pojazdów starszych niż 3 lata – oraz osiągnięcie wyższych niż wymagane poziomów w szkoleniach (Standard of Excellence) przez mechaników.

Olimpiada Techniczna DAF jest też już kolejną edycją, która za każdym razem cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mechaników. Przystąpiło do niej 148 mechaników, spośród których w samym finale spotkało się 4 najlepszych. Oprócz ww. zwycięzcy, pozostałymi finalistami IV Olimpiady Technicznej DAF zostali:

Adam Karolik, DBK o/Białystok – II miejsce

Adam Matyjaszczyk, WW Wanicki o/Świdnik – III miejsce

Wojciech Karolik, DBK o/Białystok – IV miejsce

Walczyli oni o pierwsze miejsce podczas styczniowych zmagań w finale, wykonując określone praktyczne zadania z wziętych z „życia serwisowego” przypadków napraw. Do ich rozwiązania niezbędna była bardzo dobra znajomość narzędzi i systemów DAF, które są niezbędne do wykonania właściwej naprawy pojazdu. Obecny zwycięzca w 2014 roku zajął II miejsce, a panowie Adam i Wojciech Karolik też w poprzednich olimpiadach zajmowali miejsca w finale.

Zdobycie tytułu najlepszego Dealera Roku jak i Mechanika Roku DAF przynosi duży prestiż całemu zwycięskiemu serwisowi, jak i wyróżnionemu mechanikowi. DAF od zawsze przykłada wielką wagę do jakościowego rozwoju sieci dealerskiej i usług serwisowych.

Check Also

73 elektrycznych Renault Trucks dla Barcelony

Podczas ostatniego zamówienia publicznego z zakresu odbioru odpadów komunalnych oraz utrzymania infrastruktury, miasto Barcelona dokonało …

Mega Darkmarket Site