Home / Aktualności / Scania po raz kolejny z nagrodą „Green Truck”

Scania po raz kolejny z nagrodą „Green Truck”

Scania R500 to pojazd wyróżniony w tym roku nagrodą „Green Truck”. Jury przyznało najwyższe noty Scania w zakresie niskiego zużycia paliwa. Europejscy przewoźnicy cenią niskie spalanie, wysoką prędkość przejazdową oraz redukcję emisji CO2, jakie zapewnia Scania.

Przy przeciętnym spalaniu 24,92 l/100 km i średniej prędkości 79,91 km/h podczas jazdy na dystansie 350 km po trasie testowej, różnica między pojazdem Scania, a drugim w kolejności rywalem wyniosła znaczące 0,4 l/100 km. Przekładając to na roczny dystans 150 000 km, jaki pokonuje typowy zestaw w transporcie dalekobieżnym różnica dochodzi do 600 litrów rocznie.

W ciągu minionych 4 lat pojazdy i rozwiązania Scania zostały docenione licznymi nagrodami w setkach testów prasowych. Pobiły one również wiele europejskich rekordów w niskim spalaniu, uczestnicząc w testach porównawczych przeprowadzanych przez niezależnych dziennikarzy branżowych.

Nagroda „Green Truck” to wyjątkowe wyróżnienie. Potwierdza atuty Scania, które mają znaczenie dla naszych klientów: od niskich kosztów i zrównoważonego rozwoju poczynając. Fakt, że w tym roku po raz drugi z rzędu zdobyliśmy tę nagrodę jest dla nas powodem do dumy – komentuje Wolfgang Buschan, dyrektor rozwiązań długodystansowych Scania Trucks.

Nagroda „Green Truck” jest przyznawana przez redakcje dwóch czołowych, niemieckich czasopism branżowych: „VerkehrsRundschau” i „Trucker”. Pojazdy biorące udział w próbie mają masę całkowitą 40 t i poruszają się po drogach publicznych pomiędzy Monachium i Norymbergą. Zużycie paliwa i średnia prędkość pojazdów w tym czasie są ściśle kontrolowane. Niskie zużycie paliwa nie tylko przyczynia się do ograniczenia kosztów, ale także oznacza wyższą wydajność energetyczną, niższą emisję CO2 oraz transport bardziej przyjazny dla środowiska.

Check Also

Nowy silnik Sprintera

Jesienią wszystkie warianty Sprintera będzie można zamówić z mocnym i wydajnym czterocylindrowym silnikiem wysokoprężnym OM …