Home / Aktualności / Thermo King B-Series

Thermo King B-Series

Thermo King, lider w produkcji systemów do kontroli temperatury w transporcie do różnych zastosowań mobilnych i marka Ingersoll Rand, poszerza swój asortyment w pełni elektrycznych bezemisyjnych agregatów chłodniczych B-Series dla małych samochodów ciężarowych i dostawczych, zaprojektowanych specjalnie z myślą o dystrybucji i dostawach wewnątrz miast i strefach, w których obowiązują ograniczenia ruchu.

Agregaty z oferty B-Series obejmują teraz wszystkie zastosowania, w tym transport produktów świeżych, mrożonych i podgrzewanych, jak również wyrobów farmaceutycznych, dzięki zgodności z dobrymi praktykami dystrybucji (GDP). Wytyczne GDP zapewniają utrzymanie wysokiej jakości produktu, wyznaczonej przez dobre praktyki produkcyjne, w całym łańcuchu dystrybucji.

Nowe agregaty B-Series są w pełni kompatybilne z pojazdami zarówno spalinowymi, jak i w pełni elektrycznymi, dzięki czemu firmy dystrybucyjne mogą stworzyć bezemisyjną i w pełni elektryczną flotę pojazdów chłodniczych. Nowe agregaty zużywają mniej energii, co przekłada się na dłuższy czas pracy akumulatora i zwiększoną elastyczność podczas dystrybucji.

„Agregaty B-Series zaprojektowano specjalnie z myślą o osiągnięciu najwyższej wydajności i zapewnieniu bezpieczeństwa i świeżości produktów łatwo psujących się, a tego właśnie klienci oczekują od Thermo King” – mówi Pauli Johannesen, wiceprezes i dyrektor generalny Thermo King na region EMEA. „Nieustannie demonstrujemy nasze zaangażowanie na rzecz ochrony klimatu, projektując wiodące na rynku rozwiązania bezemisyjne i całkowicie elektryczne transportowe urządzenia chłodnicze, które pomagają naszym klientom w osiąganiu ich celów biznesowych i dotyczących zrównoważonego rozwoju”.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć efektywność przewozów, agregaty B-Series i cały asortyment agregatów Thermo King napędzanych silnikiem pojazdu są teraz połączone za pomocą układu telematyki TracKing. Funkcja łączności zwiększa wydajność pracy poprzez całodobowy podgląd pojazdu, wydajności agregatu i stanu obciążenia. Dzięki temu zarządzający flotą może uzyskać dostęp do krytycznych danych agregatu, korzystając z komputera lub urządzenia mobilnego, aby upewnić się, że towar jest zawsze chroniony, a agregat pracuje z najwyższą sprawnością.

W roku 2014 firma Ingersoll Rand publicznie podjęła zobowiązanie do zwiększenia efektywności energetycznej i ograniczenia emisji gazów cieplarnianych (GHG) generowanych przez jej działania i produkty. Zobowiązanie klimatyczne firmy obejmuje:

  • Ograniczenie emisji GHG z produktów firmy o 50% do roku 2020 oraz wprowadzenie w całym asortymencie rozwiązań zapewniających niższy potencjał tworzenia efektu cieplarnianego do roku 2030.
  • 500 mln USD inwestycji w badania i rozwój produktów w celu sfinansowania długoterminowej redukcji emisji GHG.
  • Obniżenie o 35 procent śladu emisji gazów cieplarnianych w związku z działalnością firmy do roku 2020.

Dzięki Zobowiązaniu klimatycznemu Ingersoll Rand ograniczono emisję dwutlenku węgla o mniej więcej 11 mln ton z produktów firmy w porównaniu z poziomem bazowym z 2013 roku, co odpowiada emisji z energii zużywanej przez 1,6 mln gospodarstw domowych w ciągu roku. Firma ograniczyła również intensywność emisji GHG z prowadzonej działalności o 23% w porównaniu z poziomem bazowym z 2013 roku.

Check Also

Przewoźniku dopilnuj nowego obowiązku, jeśli nie chcesz stracić zezwolenia na wykonywanie zawodu

Pakiet mobilności ponownie o sobie przypomina. Zgodnie ze zmianami w ustawie o transporcie drogowym, przewoźnicy …

Mega Darkmarket Site