Home / Aktualności / MAN w Częstochowie i Radomiu.

MAN w Częstochowie i Radomiu.

19 kwietnia Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie podpisało umowę dostawę 12 szt. nowoczesnych autobusów MAN Lion’s City. 12-metrowe autobusy MAN A37 z silniami diesla będą spełniać najwyższe normy niskiego poziomu emisji spalin EURO 6. Pojazdy będą wyposażone w system automatycznego gaszenia pożaru, klimatyzację, monitoring, elektroniczny system informacji, system zliczania potoków pasażerskich, biletomaty oraz wifi. Mają być wygodne również dla osób niepełnosprawnych, słabowidzących i słabosłyszących.

„To kolejny ważny krok w rozwoju niskoemisyjnego transportu w mieście oraz poprawy komfortu podróżowania środkami MPK – powiedział  prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk. – Dzięki kolejnym europejskim środkom już jesienią nowe, bezpieczne, ekologiczne oraz bogato wyposażone autobusy MAN powinny zacząć służyć pasażerom. Wierzę, że będzie to kolejna zachęta do korzystania z komunikacji publicznej i przesiadania się do autobusów i tramwajów – z własnych samochodów.

„Zgodnie z umową 6 autobusów dostarczymy w połowie października 2018 roku, a 6 kolejnych – w listopadzie – zapowiedział Kamil Gromek, dyrektor sprzedaży autobusów w MAN Bus & Truck Polska. Inwestycja w nowe MAN-y to kolejny element realizacji programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie, w ramach którego miasto stara się równolegle poprawiać w mieście warunki komunikacji drogowej, publicznej i rowerowej.

Także 19 kwietnia miało miejsce ważne wydarzenie w Radomiu. Miejskie Przedsiębiorstwu Komunikacji zawarło umowę z firmą mLeasing ze Szczecina na leasing 6 szt. niskopodłogowych przegubowych autobusów MAN Lion’s City G A23.

„Powiększamy tabor. Autobusy MAN Lion’s City to sprawdzone modele. Sporo autobusów tej marki jeździ już u nas.. Myślę, że pasażerowie będą zadowoleni – powiedział po podpisaniu umowy Krzysztof Zalibowski, prezes MPK w Radomiu.

„To kontynuacja naszej współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji w Radomiu. Jesteśmy szczęśliwi, że wracamy do tego miasta po latach z nowymi autobusami i to zakupionymi w ramach nowoczesnego narzędzia finansowego. To pokazuje, że jesteśmy w stanie sprostać wszystkim oczekiwaniom na rynku – zaznaczył Kamil Gromek, dyrektor sprzedaży autobusów w MAN Bus & Truck Polska.

Nowe autobusy będą klimatyzowane, wyposażone w system obsługi Karty Miejskiej i Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, tzw. „ciepły guzik” umożliwiający otwieranie i zamykanie drzwi wejściowych przez pasażerów oraz w ładowarki do urządzeń mobilnych USB. Pojazdy będą także wyposażone w system monitorowania ciśnienia w ogumieniu. Jeden autobus będzie w stanie przewieźć 151 pasażerów, do dyspozycji pasażerów będzie 39 miejsc siedzących.

„Mamy świadomość, że tabor, którym obecnie dysponuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji jest w dużej części taborem przestarzałym. Stąd decyzja o zakupie sześciu nowych autobusów. Chcemy, żeby mieszkańcy mieli zapewniony jak najlepszy komfort w komunikacji publicznej – podkreślał obecny podczas podpisania umowy prezydent Radomia, Radosław Witkowski.

Check Also

Grupa Wielton ponownie wspiera WOŚP i zachęca do licytacji

Innowacyjne naczepy i przyczepy marki Wielton, zanim znajdą się w sprzedaży, są poddawane szczegółowym testom …

Mega Darkmarket Site