Home / Aktualności / 400-setny Mercedes-Benz Actros we flocie Grupy Raben

400-setny Mercedes-Benz Actros we flocie Grupy Raben

Jedna z największych firm logistycznych działających w Polsce oraz 11 innych krajach Europy – rodzinne przedsiębiorstwo Grupa Raben – od lat współpracuje z marką Mercedes-Benz. Potwierdzeniem i jej kolejnym etapem rozwoju jest najnowszy zakup 35 pojazdów ciężarowych Mercedes-Benz, wśród których znalazł się 400-setny egzemplarz nowego Actrosa we flocie Grupy Raben. Stało się to okazją do uroczystego przekazania pojazdu 8 maja 2018 roku w niedawno otwartej najnowszej placówce Mercedes-Benz Trucks Polska, a zarazem siedzibie Mercedes-Benz Trucks Warszawa – w podwarszawskim Emilianowie. W uroczystości wzięli udział dyrektor generalny Raben Transport Paweł Trębicki oraz dyrektor oddziału spółki w Legnicy – Hubert Tyka. Mercedes-Benz Trucks reprezentował dyrektor zarządzający Przemysław Rajewski oraz Janusz Rachwał szef sprzedaży flotowej. W przekazaniu 400-setnego Actrosa uczestniczył również przedstawiciel Daimler AG, Joachim Schield.

Grupa Raben kupuje pojazdy ciężarowe marki Mercedes-Benz już od ponad 5 lat. Tabor o różnym tonażu i specyfikacji trafia zarówno do floty własnej operatora, jak i jego przewoźników kontraktowych w kilku krajach europejskich – powiedział Paweł Trębicki, odbierając symboliczny kluczyk do pojazdu. – Pamiętam, że podejmując decyzję o zakupie pierwszej partii pojazdów długo zastanawialiśmy się, czy początkowo wyższa cena zakupu, faktycznie zostanie zrekompensowana niższymi kosztami eksploatacji. Nie byliśmy też pewni innych benefitów zachwalanych przez producenta. Na szczęście deklaracje okazały się wiarygodne, a my dzisiaj z dumą odbieramy 400-setną ciężarówkę. To konkretne auto będzie jeździć we flocie własnej naszej polskiej spółki – Raben Transport, specjalizującej się w obsłudze ładunków cało-pojazdowych. Ponad 50% zleceń spółka wykonuje dla branży automotive, gdzie nie ma miejsca na jakiekolwiek problemy techniczne. Cieszymy się ze współpracy z marką Mercedes-Benz, szczególnie ceniąc jej niezawodność, komfort kierowcy, niskie zużycie paliwa oraz szereg aktywnych systemów bezpieczeństwa, zmniejszających istotnie zagrożenia na drodze.

Jestem dumny z tego, że obietnica, którą składamy naszym klientom, wyrażona w haśle „Trucks you can trust”, znajduje takie potwierdzenie w rzeczywistości i przekłada się na tak silne oraz długotrwałe relacje biznesowe z jedną z największych firm działających w branży transportowej – mówił Przemysław Rajewski. – Wierzę, że ta współpraca będzie się nadal rozwijać, bo jestem przekonany, że najważniejsze atuty naszych pojazdów: ekonomiczność, bezpieczeństwo oraz niezawodność, są niezmienne i będą zawsze pomagały naszym klientom w budowaniu jakości ich biznesu.

Do spółki Raben Transport trafi w sumie 35 Actrosów 1845 z kabinami StreamSpace, wyposażonych w silniki najnowszej generacji OM 471, generujące moc 450 KM oraz dysponujące momentem obrotowym 2200 Nm, a wszystko dopełnia zautomatyzowana skrzynia biegów Mercedes PowerShift 3 oraz system Predictive Powertrain Control (PPC). O komfort pracy kierowców zadba nowa klimatyzacja postojowa. – Serdecznie gratuluję i bardzo się cieszę, że pojazdy ze srebrną gwiazdą należące do tak wielkiej firmy jak Grupa Raben, będą jeździć po drogach całej Europy – podsumował uroczystość Joachim Schield.

Wydarzenie zakończyła symboliczna lampka szampana towarzysząca wręczeniu pamiątkowego modelu Actrosa – oczywiście w firmowym malowaniu Grupy Raben.

Check Also

Grupa Wielton ponownie wspiera WOŚP i zachęca do licytacji

Innowacyjne naczepy i przyczepy marki Wielton, zanim znajdą się w sprzedaży, są poddawane szczegółowym testom …

Mega Darkmarket Site