Home / Aktualności / Nowy Dyrektor Zarządzający w MAN Truck & Bus Polska

Nowy Dyrektor Zarządzający w MAN Truck & Bus Polska

Z dniem 01.07.2018 roku Pan Marc Martinez (55 l) obejmie stanowisko dyrektora zarządzającego w MAN Truck & Bus Polska. Będzie je łączył z tym samym stanowiskiem w MAN Truck & Bus Ukraina, gdzie pracuje od marca 2018 roku.

„Bardzo się cieszę, że rozpoczynam pracę na stanowisku dyrektora zarządzającego w MAN Truck & Bus Polska. Polska jest dla MAN drugim po Niemczech rynkiem, gdzie MAN dostarcza najwięcej swoich pojazdów jak również ważnym krajem w międzynarodowej sieci produkcji koncernu. Sytuacja na polskim rynku pojazdów ciężarowych jest bardzo dynamiczna, rynek cały czas rośnie. Jestem przekonany, że możemy jeszcze bardziej umocnić i tak silną pozycję MAN w Polsce. ”

Marc Martinez uzyskał tytuł Executive Master Business Administrative w Lyonie oraz ukończył studia na kierunku zarządzanie i finanse w INSEAD Fontainebleau.

Swoją przygodę z branżą pojazdów użytkowych rozpoczął w roku 1988 w koncernie Renault Trucks i do roku 2000 zajmował tam różne stanowiska w pionie sprzedaży. Pan Marc Martinez sprawował wiele kierowniczych stanowisk w koncernie Volvo Group.

W latach 2001-2004 w Renault Trucks był dyrektorem ds. pojazdów używanych oraz klientów kluczowych.

W latach 2005-2010 był dyrektorem zarządzającym w spółce Volvo Bus France oraz w spółce Renault Trucks France.

W latach 2010-2012 zajmował stanowisko wiceprezesa w Renault Trucks UK oraz dyrektora zarządzającego British Road System ( spółki należącej do Volvo Group, zajmującej się wynajmem pojazdów) na rynku brytyjskim.

W latach 2013-2014 pełnił funkcję CEO w firmie Renault Trucks France.

Do firmy MAN dołączył na początku 2015 roku na stanowisku dyrektora zarządzającego w MAN Truck & Bus France, gdzie pracował do lutego 2018.

Marc Martinez jest Francuzem, mówi również po angielsku. Zna też podstawy języka hiszpańskiego oraz rosyjskiego.

Jego hobby to bieganie oraz narty.

Check Also

Shell wprowadza do Polski program Accelerate to Zero

Zespół Shell Fleet Solutions wdraża na polski rynek globalny program Accelerate to Zero, którego celem …

Mega Darkmarket Site