Home / Aktualności / Pierwszopomocni

Pierwszopomocni

DAF z dumą wspiera inicjatywy poprawiające bezpieczeństwo na drogach – dlatego też w czerwcu DAF Trucks Polska jako oficjalny partner dołączył do cyklu szkoleń dla kierowców, dotyczących udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków. Akcja „Pierwszopomocni w drodze” prowadzona będzie w Miejscach Obsługi Podróżnych na autostradach w całym kraju.

Zawodowi kierowcy są stale na drodze, obecni wszędzie ponieważ kierują krwioobiegiem gospodarki. Korzyści wynikające z faktu wyposażenia ich w wiedzę i umiejętności niezbędne do udzielania pomocy ofiarom wypadków drogowych, są oczywiste. Firma DAF chce być najbliżej kierowców i wszystkich ważnych wydarzeń w świecie transportu. Stąd też wsparcie akcji „Pierwszopomocni na drodze” powstałej w celu budowania świadomości społecznej kierowców, rozwoju edukacji w zakresie ratownictwa na drogach oraz wykorzystania nowoczesnych technologii do poprawy bezpieczeństwa. DAF hołduje inicjatywie poprawy bezpieczeństwa na drogach nie tylko poprzez dostarczanie klientom pojazdów wyposażonych w najnowsze i najbardziej zaawansowane systemy bezpieczeństwa biernego i czynnego, w czym jest liderem, ale również poprzez docieranie bezpośrednio do użytkowników pojazdów. Stąd też program szkolenia wszystkich kierowców, którzy odbierają nowe pojazdy DAF. W zakresie tych szkoleń znajdują się również elementy poprawnych zachowań na drodze, poprawiających bezpieczeństwo. Inicjatywa „Pierwszopomocni na drodze” stanowi dopełnienie naszej dzielności edukacyjnej i pomaga zwrócić uwagę na fakt, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych i naszych zachowań – zaznacza Zbigniew Kołodziejek, Marketing Manager DAF Trucks Polska. Prawdopodobnie nie będziemy w stanie uniknąć wszystkich wypadków, ale jeśli choć jedno życie zostanie uratowane w wyniku szybkiej pomocy udzielonej na drodze – inicjatywa spełni swoje założenia w pełni”.

Check Also

Elektryki dla Piotrkowa Trybunalskiego

Firma Solaris Bus & Coach wygrała postępowanie przetargowe, na mocy którego dostarczy pięć autobusów bateryjnych do Piotrkowa Trybunalskiego. …

Mega Darkmarket Site