Home / Aktualności / Rekordowe półrocze dla MAN Truck & Bus Polska

Rekordowe półrocze dla MAN Truck & Bus Polska

Firma MAN Truck & Bus Polska po rekordowym roku 2017, w którym dostarczyła 4732 ciągników siodłowych i podwozi oraz 143 autobusy nadal utrzymuje się w czołówce sprzedaży pojazdów ciężarowych, a w sektorze autobusów na koniec czerwca br. po raz pierwszy osiągnęła drugie miejsce w Polsce.

„Bardzo cieszę się z tak dobrych wyników spółki MAN w Polsce, zarówno w obszarze pojazdów ciężarowych, jak i autobusów. Nasze udziały i wzrost rynkowy w obu tych pionach są bardzo wyrównane, co daje podstawę do patrzenia z optymizmem na rozwój rynku i umacnianie naszej pozycji w kolejnych miesiącach.” – powiedział Marc Martinez, dyrektor zarządzający MAN Truck & Bus Polska.

Do końca czerwca 2018 klienci odebrali 3040 pojazdów z logo lwa, o DMC powyżej 6t, co pozwoliło na uzyskanie udziału w ryku w wysokości 20,3% i odnotowanie 46% wzrostu sprzedaży w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Zdecydowana większość z dostarczonych pojazdów – 2277 to ciągniki siodłowe.

Jeśli chodzi o sprzedaż autobusów to do końca pierwszego półrocza 2018 MAN dostarczył 166 autobusów marki MAN oraz 5 autobusów marki Neoplan. Dzięki przekazaniu 171 autobusów MAN osiągnął udział w rynku w wysokości 19,2%, zajmując w ten sposób trzecie miejsce na polskim rynku. Również w tym sektorze sprzedaż wzrosła o 46%  w porównaniu do czerwca 2017 r.

Największym zrealizowanym do tej zamówieniem była dostawa 61 autobusów MAN Lion’s City Hybrid dla Grupy Mobilis, która na zlecenie ZTM obsługuje niektóre linie komunikacji  w Warszawie. Inne ważne zrealizowane w tym półroczu zamówienia, to min. 40 autobusów MAN Lion’s City dla PKM Katowice, 28 MAN Lion’s City dla MZK Opole, czy 10 MAN Lion’s City dla MPK Olsztyn. W czerwcu br. została podpisana również umowa z MZA Warszawa na dostawę 110 autobusów MAN Lion’s City z napędem CNG. Warto wspomnieć, że wszystkie autobusy miejskie MAN produkowane są w zakładach MAN Bus w Starachowicach.

Rekordowa jak dotąd liczba dostarczonych autobusów MAN w Polsce wpłynęła na fakt, że nasz kraj stał się dla monachijskiego koncernu drugim po Niemczech rynkiem sprzedaży autobusów, a w sektorze pojazdów ciężarowych Polskę wyprzedzają jedynie Niemcy i Francja.

Check Also

20 ciągników siodłowych IVECO S-WAY dla floty Pieter Smit Theater Rock Polska

W uroczystości przekazania zamówionych ciągników IVECO S-WAY, która miała miejsce w siedzibie firmy w Łodzi …

Mega Darkmarket Site