Home / Aktualności / Scania na greckich wyspach

Scania na greckich wyspach

Nowe wozy strażackie Scania P 490 6×6 trafią do firmy Fraport Greece. Pojazdy będą wykorzystywane na zarządzanych przez firmę lotniskach.

Fraport Greece, firma zarządzająca 14 regionalnymi portami lotniczymi w Grecji, złożyła zamówienie na dziesięć nowych wozów strażackich Scania z nadwoziem Rosenbauer. Inwestycja istotnie poprawi stan ochrony przeciwpożarowej lotnisk w regionie.

Wozy gaśnicze i ratownicze zostaną dostarczone na lotniska na wyspach Korfu, Kefalinia, Kos, Mykonos, Mitylena, Rodos, Samos, Santoryn i Zakintos oraz na lotnisko w Salonikach. Łącznie porty te obsługują rocznie ponad 20 milionów pasażerów.

Wóz strażacki Scania P 490 6×6 jest wyposażony w zbiornik na wodę o pojemności 7 tys. litrów oraz zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 860 litrów. Wydajność autopompy wynosi 6 tys. litrów na minutę pod ciśnieniem 10 barów.

Warunki dostawy obejmują również szkolenie oraz nowe środki ochrony indywidualnej.

Dzięki dodatkowym, nowoczesnym wozom pożarniczym realizujemy swoje zobowiązanie do przestrzegania najwyższych istniejących standardów
na 14 zarządzanych przez nas lotniskach, zarówno w odniesieniu do pasażerów, jak i naszych pracowników – podkreśla Alexander Zinell, dyrektor generalny Fraport Greece.

Check Also

Elektryki dla Piotrkowa Trybunalskiego

Firma Solaris Bus & Coach wygrała postępowanie przetargowe, na mocy którego dostarczy pięć autobusów bateryjnych do Piotrkowa Trybunalskiego. …

Mega Darkmarket Site