Home / Aktualności / Elektryczne MAN-y będą produkowane w Starachowicach

Elektryczne MAN-y będą produkowane w Starachowicach

W dniu 07.08. 2018 roku zakład MAN Bus Sp. z o.o. w Starachowicach otrzymał zezwolenie na rozszerzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice” w zakresie produkcji kompletnych autobusów elektrycznych. Tym samym rozpoczyna się kolejny etap modernizacji zakładu i przygotowanie fabryki do produkcji tych pojazdów. Koszty inwestycji związane z uruchomieniem produkcji autobusów elektrycznych szacowane są na blisko 118 mln złotych, a planowany termin ich zakończenia to koniec roku 2021.

To kolejny ważny etap w rozwoju zakładu, który jest centrum kompetencyjnym produkcji autobusów miejskich dla firmy MAN Truck & Bus AG. Powstające w zakładach MAN Bus od 2006 roku niskopodłogowe autobusy miejskie trafiają do klientów na całym świecie.

W związku ze zmianami regulacji emisji spalin w całej Europie i zaostrzaniu przepisów, wzrastać będzie zapotrzebowanie na  autobusy elektryczne w wielu europejskich miastach.

Dzięki rozbudowie zakładu w Starachowicach firma MAN będzie mogła oferować wysokiej jakości pojazdy bezemisyjne. Rozpoczęcie produkcji poprzedzać będzie staranne przygotowanie się do tego projektu, opracowanie  koncepcji bezpieczeństwa i optymalizacji pojazdów elektrycznych pod względem efektywności i ergonomii.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że inwestycja w rozwój zakładu to również jeszcze lepsze perspektywy i warunki pracy dla zatrudnionych w starachowickim zakładzie pracowników. Fabryka jest także największym producentem autobusów w Polsce. Tylko w zeszłym roku zakład wyprodukował 1724 autobusy.

Check Also

Przewoźniku dopilnuj nowego obowiązku, jeśli nie chcesz stracić zezwolenia na wykonywanie zawodu

Pakiet mobilności ponownie o sobie przypomina. Zgodnie ze zmianami w ustawie o transporcie drogowym, przewoźnicy …

Mega Darkmarket Site