Home / Aktualności / Debiutujący MAN TGE coraz popularniejszy.

Debiutujący MAN TGE coraz popularniejszy.

Niespełna półtora roku od premiery w Polsce nowy van TGE świętuje kolejne sukcesy i umacnia swoją pozycję na rynku. W roku 2018 MAN dostarczył polskim klientom 481 vanów z logo lwa na masce, odnotowując ponad czterokrotny wzrost sprzedaży w stosunku do roku 2017. Na ten imponujący wynik złożyło się wiele kontraktów z różnych branż, w tym zamówienie furgonów przez firmę DPD Polska.

Podwozia TGE zostały przekazane również jako ambulansy do wielu szpitali w Polsce, jak również jako wóz strażacki dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach oraz w wersji furgon dla służb mundurowych. Ten rodzaj pojazdu w grudniu został dostarczony także do Kancelarii Prezydenta RP.

W ostatnim kwartale roku 2018 do banku zamówień pionu van wpłynęło również kilka znaczących zamówień, w tym 100 podwozi pod zabudowy w wersji bus dla firmy Mercus Bus. Należy również wspomnieć o zamówieniu 5 podwozi TGE, które wykorzystywane będą przez Telewizję Polską jako wozy transmisyjne, czy też o furgonach z napędem 4×4, które zamówił Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II  w podkrakowskich Balicach.

Wkrótce na polski rynek trafi eTGE, czyli w pełni elektryczny samochód dostawczy produkowany w zakładach we Wrześni.

„Rok 2018 był dla nas pierwszym pełnym rokiem sprzedaży samochodu dostawczego TGE. Bardzo się cieszę, że osiągnęliśmy tak doskonałe wyniki. Mamy ciekawy i dobry produkt, który pozytywnie zaskakuje klientów. W roku 2019 nie zwalniamy tempa i mam nadzieję, że zdobędziemy klientów w kolejnych nowych branżach.” – powiedział Grzegorz Rogalewicz, dyrektor ds. sprzedaży samochodów dostawczych w MAN Truck & Bus Polska.

Samochody dostawcze MAN TGE wykorzystywane są w licznych akcjach promocyjnych. W minionym roku obok ciągnika siodłowego MAN TGX,  vany TGE obsługiwały trasę koncertową Golec uOrkiestra, zapewniając członkom zespołu komfortowy i niezawodny transport podczas miesięcznego tournée. Ten ciekawy projekt będzie kontynuowany i w tym roku. W  najbliższych dniach 9cio osobowy, potocznie zwany „vipowóz”, którego zabudowę wykonała firma Mercus, ruszy w trasę z Patrycją Markowską i jej gośćmi, którzy zagrają 3 koncerty: 19.01 w Katowickim Spodku, 26.01 w Krakowie w Tauron Arena oraz 15.02 w Gdańsku w Ergo Arena, a w marcu i maju będzie korzystać z niego podczas swojego tournée Doda.

Samochody TGE obecne były także podczas 43 Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Gościnnie korzysta z nich fundacja Polska Światłoczuła, która zaangażowana jest w promocję polskiej kinematografii.

Zaangażowanie w aktywności obszaru CSR to także wsparcie transportowe dla poznańskiej fundacji Serdecznik, która realizując program „Oddział Bajka” rozwozi mobilne biblioteki do szpitali dziecięcych oraz pomoc w transporcie wózków inwalidzkich dla fundacji Polska bez barier, która organizuje liczne imprezy sportowe dla osób niepełnosprawnych ruchowo. W takich akcjach samochód MAN TGE jest niezastąpiony.

Check Also

ZGK Bolesław odbiera śmieciarkę elektryczną Renault Trucks D Wide E-Tech

Dostarczona do ZGK Bolesław śmieciarka elektryczna Renault Trucks D Wide E-TECH to 3-osiowe podwozie o …

Mega Darkmarket Site