Home / Aktualności / Elektryczny Kenworth na wodór

Elektryczny Kenworth na wodór

W drugim tygodniu stycznia PACCAR brał udział w targach CES 2019 w Las Vegas w stanie Nevada. CES to jedna z największych na świecie imprez prezentujących najnowsze innowacje technologiczne. PACCAR zaprezentował trzy pojazdy zeroemisyjne: zasilany elektrycznie Peterbilt Model 579EV, również elektryczny Peterbilt Model 220EV i napędzana elektrycznymi ogniwami wodorowymi ciężarówka Kenworth T680 opracowana we współpracy z Toyotą. Ciężarówki zostały zaprojektowane z myślą o wielu różnych zastosowaniach – od transportu drogowego, przez operacje portowe aż po dystrybucję na terenach miejskich.

Odwiedzający targi mogli wsiąść do ciężarówek i zapoznawać się z nowymi, zaawansowanymi układa napędowymi na stoisku PACCAR, w pobliżu stacji kolejki jednoszynowej Westgate. Na stoisku PACCAR goście mogli też dowiedzieć się o innych innowacyjnych technologiach firmy, służących podniesieniu efektywności operacyjnej klientów, takich jak nowa generacja systemów wspomagania kierowcy, konwoje zintegrowane czy technologie komunikacji człowiek-maszyna w kabinach ciężarówek.

Kenworth, Peterbilt i DAF są liderami w rozwoju alternatywnych układów napędowych w pojazdach użytkowych. Wraz z klientami Kenworth, Peterbilt i DAF prowadzą testy terenowe pojazdów z napędem elektrycznym, wodorowym (ogniwa paliwowe) i hybrydowym w Ameryce Północnej i w Europie.

– Cieszymy się bardzo, że mamy w PACCAR możliwość tworzenia nowej generacji układów paliwowych, przyjaznych dla środowiska i podnoszących efektywność działalności naszych klientów – powiedział Landon Sproull, wiceprezes PACCAR.

Kyle Quinn, dyrektor ds. technologii w PACCAR, dodał:

– PACCAR inwestuje w najnowsze technologie w całym asortymencie naszych wiodących w branży produktów i usług. Centrum Innowacji PACCAR w Dolinie Krzemowej w Kalifornii zapewnia firmie dostęp do nowo opracowywanych technologii oraz do talentów z całego świata. Targi CES to doskonałe miejsce, by pokazać, że jesteśmy liderami zaawansowanych rozwiązań inżynieryjnych.

PACCAR jest światowym liderem technologicznym w dziedzinie projektowania, wytwarzania i wspierania klientów szukających wysokiej jakości samochodów ciężarowych przystosowanych do niewielkich, średnich i dużych obciążeń, sprzedawanych pod markami Kenworth, Peterbilt i DAF. PACCAR zajmuje się również projektowaniem i produkcją nowoczesnych silników wysokoprężnych, świadczy usługi finansowe i informatyczne związane ze swoją podstawową działalnością oraz zajmuje się dystrybucją części zamiennych do samochodów ciężarowych.

Check Also

Mój elektryk MAN eTGE

Aż do 70 000 PLN mniej można zapłacić za samochód MAN TGE z napędem elektrycznym. …