Home / Aktualności / Dla kogo suwak ?

Dla kogo suwak ?

 

Na portalach społecznościowych znów wraca temat tzw jazdy na suwak. Są bowiem całkiem spore grupy kierowców którzy chcieliby wprowadzić  nakaz jazdy na  suwak i kary za niestosowanie się do suwaka.

Nowa fala wypowiedzi sugeruje, że już są bardzo zaawansowane prace nad nowelizacją kodeksu drogowego i wprowadzeniem  suwaka. Co jest nieprawdą.

Bo temat jest więcej niż kontrowersyjny. Przy polskiej „ kulturze jazdy” grozi nadużywanie bardzo sensownej zasady suwaka. Zasada sprawdza się i pomaga w pewnych sytuacjach drogowych, natomiast w innych prowadzi do chaosu i zwiększa  emocje i nerwowe  zachowania. Dysponujący lepszym widokiem na drogę i korki samochodów  Kierowcy wysokich  ciężarówek często reagują  na próby „cwaniaczenia” z lewego pasa, nawet niekiedy blokując go. To również jest nieprawidłowość, a zatem prace nad przepisami opisującymi zachowanie na zwężeniach są potrzebne.

Check Also

50 akumulatorowo-elektrycznych eActrosów

Na tegorocznych targach IAA Transportation w Hanowerze Mercedes-Benz Trucks przedstawił prototyp koncepcyjny eActrosa LongHaul, stanowiący zapowiedź …