Home / Aktualności / Elektromobliny lider

Elektromobliny lider

Coroczna konferencja prasowa firmy Solaris, tym razem została zorganizowana w jej bolechowskiej fabryce. Jednym z poruszanych tematów były statystyki sprzedaży autobusów w 2018 r, spośród których ok. 36 % było wyposażonych w tzw. napędy alternatywne. Liczba elektrycznych Urbino zakupionych w krajach Europy stawia Solarisa na drugim miejscu za międzynarodowym gigantem firma BYD. Na fotografii przedstawiamy jeden z pierwszych egzemplarzy Urbino 18 electric z osia napędowa marki ZF przeznaczony dla Brukseli. W ramach umowy z tamtejszym operatorem Solaris dostarczy także kompletną infrastrukturę do ładowania baterii.

W Brukseli, gdzie odbędzie się Buswolrd 2019 zostanie zaprezentowany elektryczny Urbino 18 z bateriami nowej generacji. Szczegóły techniczne na razie objęte są  tajemnicą jednak podczas premiery mogą one zabrzmieć sensacyjnie. Więcej na ten temat z najbliższym wydaniu PT Busa.

Check Also

50 akumulatorowo-elektrycznych eActrosów

Na tegorocznych targach IAA Transportation w Hanowerze Mercedes-Benz Trucks przedstawił prototyp koncepcyjny eActrosa LongHaul, stanowiący zapowiedź …