Home / Aktualności / Premiery MAN na Warsaw Bus Expo 2019

Premiery MAN na Warsaw Bus Expo 2019

Najważniejszym punktem targowej ekspozycji MAN było przekazanie pierwszego w Polsce autokaru Neoplan Skyliner w barwach sieci FlixBus. Uroczystego przekazania symbolicznego klucza dla dyrektora zarządzającego firmy Flixbus, Pana Michała Lemana dokonał prezes zarządu MAN Truck & Bus Polska, Pan Marc Martinez.

„Jestem dumny, że podczas tegorocznych targów na stoisku MAN prezentujemy tyle nowości, a przede wszystkim, że przekazujemy pierwsze w Polsce luksusowe autobusy Neoplan, które dołączają do floty Flixbus.” powiedział podczas uroczystości Marc Martinez.

Flixbus to aktualnie największa platforma połączeń autobusowych w Europie, realizująca ponad 350 000 połączeń dziennie do 2000 destynacji w 29 krajach. Teraz dołączą do niej trzy dwupokładowe autobusy turystyczne Neoplan Skyliner, zakupione przez trzech polskich przewoźników – firmę Limes, Limes–Tour oraz Delta, które będą operować w ramach sieci Flixbus.

“To dla nas bardzo ważnym moment i liczymy, że rosnąca popularność FlixBus w Polsce przełoży się na większą sprzedaż naszych autokarów – przede wszystkim właśnie modelu Neoplan Skyliner, który oferując ponad 80 miejsc siedzących zapewnia wyjątkową ekonomikę transportu i pasażerski komfort. To nasz  okręt flagowy, który teraz wypływa na szerokie wody – podkreśla Kamil Gromek, dyrektor ds. produktu i sprzedaży autobusów MAN Truck & Bus Polska.

Dodajmy, że ten rok rysuje się dla marki Neoplan wyjątkowo dobrze i oprócz „zielonych” modeli FlixBus, na wiosna pojawi się na polskich drogach aż pięć Skylinerów w szampańskich kolorach firmy Bomatur. Razem flota nowych piętrowych Neoplanów śląskiej firmy wzrośnie do siedmiu sztuk. To konkretne efekty kampanii „Neoplan push” i wielki powrót marki do naszego kraju.

Ponadto na stoisku firmy MAN Truck & Bus Polska zobaczymy dwa inne premierowe pojazdy. Pierwszy z nich to autobus miejski MAN Lion’s City nowej generacji, którego seryjna produkcja ruszy październiku br. w fabryce w Starachowicach. Konstrukcja ta oferuje m.in. zupełnie nowy 9-litrowy silnik D15 Euro 6, hybrydowy system Start&Stop, przednie reflektory całkowicie w technologii LED, innowacyjny projekt wnętrza, w tym zupełnie nowy sposób mocowania foteli oraz poręczy, a przede wszystkim znacząco mniejszą masę własną (o 850 kg) zwiększającą tym samym pojemność pasażerską.

Kolejna premiera jest minibus MAN TGE 5.180 Intercity, który zadebiutował na światowej scenie podczas targów IAA 2018 w Hanowerze. Teraz mamy jego polski debiut. Obok tych dwóch premier – na stoisku polskiej firmy nadwoziowej Mercus Bus z Urszulina będziemy mogli zobaczyć pierwszy w Europie minibus na bazie MAN TGE w wersji miejskiej. To przykład coraz lepszej współpracy MAN z polskimi firmami zabudowującymi, która m.in. przełożyła się na zakup przez Mercus aż 100 podwozi pod zabudowy w wersji bus. Teraz mamy jej kolejne owoce.

„Dzięki TGE City oraz TGE Intercity jesteśmy w stanie odpowiedzieć na wszystkie potrzeby polskich miast, oferując zarówno autobusy o dużej pojemności, jak i pojazdy klasy MINI, które świetnie sobie poradzą z obsługą komunikacyjną mniejszych miejscowości, czy historycznych centrów w dużych metropoliach. Dzięki tej kompleksowej ofercie polscy przewoźnicy mogą jeszcze bardziej zoptymalizować swoją działalność i uprościć biznes – chociażby w zakresie obsługi serwisowej” – powiedział Grzegorz Rogalewicz, dyrektor ds. sprzedaży samochodów dostawczych w MAN Truck & Bus Polska.

Warto zwrócić uwagę, że rok 2018 był wyjątkowo udanych w 25-letniej obecności MAN Truck & Bus na polskim rynku autobusowym. Na ulicach naszych miast pojawiło się 200 autobusów miejskich wyprodukowanych w fabryce w Starachowicach oraz 50 autobusów turystycznych marek MAN i Neoplan. Największe dostawy to m.in. 61 autobusów MAN Lion’s City Hybrid dla firmy Mobilis w Warszawie, 28 pojazdów MAN Lion’s City dla MZK Opole, czy też dwa autobusy turystyczne Neoplan Skyliner dla firmy Bomatur. Taka dynamika do dostaw przełożyła się na wzrost sprzedaży aż o 227% i udział w rynku na poziomie 15,5%. To rekordowy poziom, a liczba premier i wydarzeń przygotowana na targi Warsaw Bus Expo pokazuje, że także w tym roku MAN utrzymuje wysokie autobusowe tempo.

Targi nagrodziły zaangażowanie MAN Truck & Bus Polska, przyznając firmie nagrodę za premierę autobusu miejskiego MAN Lion’s City.

 

Check Also

Grupa Wielton ponownie wspiera WOŚP i zachęca do licytacji

Innowacyjne naczepy i przyczepy marki Wielton, zanim znajdą się w sprzedaży, są poddawane szczegółowym testom …

Mega Darkmarket Site