Home / Aktualności / Kamery zamiast lusterek

Kamery zamiast lusterek

OptiView, to układ czterech kamer generujący obraz na dwóch monitorach zastępujących lusterka wsteczne autokarów marki Neoplan. Prototypowe rozwiązanie tego układu zostało zaprezentowane w ubiegłym roku podczas IAA w Hanowerze, jako ponadstandardowe wyposażenie Citilinera i Skylinera. Kamery zamiast lusterek wstecznych wzbogacą ofertę autokarów sprzedawanych przez MAN Truck&Bus w przyszłym roku. OptiView zamontowany m.in. w kokpicie Skylinera przeszedł serię testów polarnych przeprowadzonych zimą tego roku w Szwecji. Sprawdzane były także inne układy tego flagowego autokaru Neoplana, który ostatnio został poddany modernizacji. Skyliner powracając do Niemiec był udostępniany dziennikarzom do jazdy, dzięki czemu możemy z Wami podzielić się pierwszymi wrażeniami.

Next Prev
 
 
 
Next Prev

Wzrok łatwo akceptuje obraz wyświetlany na monitorach LCD mimo, że nie jest on wierną kopią obrazu widzianego w klasycznych lusterkach. Pełnia zalet układu OptiView ukazuje się w warunkach ograniczonej widzialności jednak techniczne możliwości kamer okazują się być pomocne w prowadzeniu dwupokładowca również w słoneczną pogodę. Relacją z jazdy Neoplanem bez lusterek wstecznych ukarze się na łamach PT Busa tymczasem zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu prezentującego obraz widziany okiem kamer Neoplana. Zwróćcie uwagę na szczegóły takie jak nawierzchnia drogi lub przerywana linia po prawej stronie jezdni.

Check Also

73 elektrycznych Renault Trucks dla Barcelony

Podczas ostatniego zamówienia publicznego z zakresu odbioru odpadów komunalnych oraz utrzymania infrastruktury, miasto Barcelona dokonało …

Mega Darkmarket Site