Home / Aktualności / Pierwszy autobus dwuprzegubowy Scania w Brazylii

Pierwszy autobus dwuprzegubowy Scania w Brazylii

Scania dostarczy swój pierwszy autobus dwuprzegubowy do brazylijskiego miasta Kurytyba. Już w latach 70. XX wieku w aglomeracji wdrożono system szybkich przewozów autobusowych (BRT), który stał się wzorcem dla innych miast na całym świecie.

W Kurytybie rozpoczęto niedawno program modernizacji floty autobusów dla systemu BRT. W związku z tym liczące 27 metrów długości autobusy Scania są przystosowywane do wymagań operatora transportu publicznego. Pojazdy zostaną dostarczane firmie Viação Cidade Sorriso, lokalnemu przewoźnikowi, który odnawia swoją flotę liczącą 246 autobusów.

Na system szybkich przewozów autobusowych w Kurytybie składa się 80 km buspasów. Korzysta z niego około 80 proc. podróżnych, co oznacza przewóz ponad pół miliona osób dziennie.

Próby dwuprzegubowych autobusów Scania przyniosły rewelacyjne rezultaty. Uważamy, że dzięki konkurencji między producentami autobusów dwuprzegubowych możemy oferować pasażerom najlepsze usługi w atrakcyjnej cenie – komentuje Mauricio Gulin, prezes Viação Cidade Sorriso.

Scania F 360 HA z nadwoziem Caio została wyposażona w silnik o mocy 360 KM i maksymalnym momencie obrotowym 1850 Nm, dostępnym już przy niskiej prędkości obrotowej, co sprzyja obniżeniu zużycia paliwa. Pojazd posiada napęd 8×2 i może osiągać masę 43,5 t przy pełnym obciążeniu, co czyni go najcięższym na rynku. Dzięki umieszczeniu silnika z przodu, pasażerowie mogą wygodnie przechodzić pomiędzy trzema sekcjami nadwozia autobusu. Jednorazowo w pojeździe może być przewożonych 160 osób.

Check Also

Shell wprowadza do Polski program Accelerate to Zero

Zespół Shell Fleet Solutions wdraża na polski rynek globalny program Accelerate to Zero, którego celem …

Mega Darkmarket Site