Home / Aktualności / Transport i Komunikacja w Expo Silesia!

Transport i Komunikacja w Expo Silesia!

Już 16-17 kwietnia w Sosnowcu odbędzie się 11 edycja Targów Transportu Publicznego SilesiaKOMUNIKACJA, jest to największe wiosenne wydarzenie dla branży w południowej Polsce. Dzięki połączeniu ekspozycji targowej z bogatym programem wydarzeń towarzyszących SilesiaKOMUNIKACJA stała się ugruntowaną platformą wymiany poglądów i doświadczeń na temat transportu publicznego. Targi od lat wspierają najważniejsze firmy przewozowe i instytucje branżowe z terenu województwa śląskiego.

Targom Transportu Publicznego towarzyszyć będą Targi Transportu Turystycznego SilesiaCOACHEXPO oraz Salon Wyposażenia Warsztatów MotoSerwis Expo.

Pierwszego dnia targów, tj. 16 kwietnia odbędzie się Konferencja pt. „Transport Niskoemisyjny w Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii – Infrastruktura na rzecz elektromobilności” organizowana przez PKM Gliwice, PKM Tychy oraz Expo Silesia. Patronat nad wydarzeniem objęła Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia oraz Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej. W ramach Konferencji poruszona zostanie m.in. tematyka organizacji transportu w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii,  aktualnego stanu rozwoju programu „Bezemisyjny Transport Publiczny” realizowanego przez NCBR oraz rozwoju infrastruktury i technologii niezbędnych do wdrożenia elektromobilności. Omówione zostaną także tematy dotyczące baterii, stacji szybkiego ładowania autobusów elektrycznych.  Zwieńczeniem konferencji będzie debata „Gazomobilność – alternatywne spojrzenie na transport niskoemisyjny”, w ramach której zostaną omówione doświadczenia przedsiębiorstw komunikacyjnych związane z wprowadzeniem i rozwojem transportu opartego o paliwo gazowe.

Zapraszamy na stoiska wystawców i partnerów, którzy na targach zaprezentują wiele nowości:

  • Rafako Bus (nr stoiska 3)

Premiera Targowa RAFAKO E-Bus! Pierwszy w kraju mały autobus z baterią pod podwoziem. Całkowicie polski projekt, powstały w trosce o czystość powietrza i redukcję hałasu z otoczenia. Nowatorskie rozmieszczenie baterii to poprawa parametrów trakcyjnych, a synchroniczny wielofazowy silnik                  z magnesami trwałymi to gwarancja wysokiej sprawności. Zmniejszona masa pojazdu dzięki lekkiej konstrukcji powiększa zasięg baterii aż o 10%! Pojazd przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Innowacyjne baterie do szybkiego ładowania LTO – tylko 15 minut do 90% pojemności!

  • MMI (nr stoiska 5)

Podczas Targów SilesiaKOMUNIKACJA odbędzie się premiera targowa Autobusu Urby CNG od MMI.    To nowa odsłona znanego i lubianego autobusu klasy MINI. Przy długości 7,6 m jest w stanie zabrać      na pokład 32 pasażerów oraz przejechać ponad 300 km na jednym tankowaniu. Autobus ten zostanie dostarczony w pierwszej połowie roku do PKM Tychy. Poza zasilaniem w autobusie MMI zastosowało kilka nowych rozwiązań o których chętnie opowiedzą w czasie targów.

  • MAN (nr stoiska 1)

MAN Truck & Bus Polska zaprezentuje na targach SilesiaKOMUNIKACJA w Sosnowcu, trzy interesujące eksponaty. Pierwszy z nich to autobus miejski MAN Lion’s City nowej generacji, którego seryjna produkcja ruszy w październiku br. w Starachowicach.

Kolejnym prezentowanym pojazdem jest MAN TGE City 6.180, autobus miejski, którego zabudowę przygotowała firma Mercus Bus. Autobus posiada 18 miejsc siedzących oraz 25 stojących. Jest                  on doskonałym rozwiązaniem   dla obsługi komunikacyjnej mniejszych miejscowości, czy historycznych centrów w dużych metropoliach.

Na stoisku MAN zobaczyć będzie można również samochód dostawczy MAN eTGE 3.140 z napędem elektrycznym w wersji furgon. Jest to interesująca propozycja dla zakładów komunikacyjnych potrzebujących samochodów serwisowych, które pokonują  w ciągu dnia dystanse nie większe niż 170 km.

  • EvoBus Sp. z o.o. (teren zewnętrzny)

eCitaro pierwszy elektryczny autobus miejski EvoBus Polska rusza w trasę po miastach GZM i jednym    z przystanków będzie Sosnowiec.

  • SOLARIS (nr stoiska 2)

Na stoisku nr 2 Solaris zaprezentuje autobus Solaris Urbino 12 hybrid z systemem marki BAE w nowym designie.

  • MEDCOM (nr stoiska 9)

Firma MEDCOM na swoim stoisku zaprezentuje ładowarkę do ładowania autobusów. Jest to ładowarka do ładowania Plug-In. Modułowość z wykorzystaniem elementów renomowanych firm. Ładowarka ładuje baterie w zakresie od 300 – 800V DC.

  • BMZ (nr stoiska 17)

Dział inżynieryjny BMZ Poland opracował kompletne rozwiązanie dedykowane dla autobusów elektrycznych.  Od projektu, po wykonanie i wprowadzenie go w życie. Baterie do autobusów elektrycznych BMZ Poland to produkt, który spełnia europejskie wymogi, które dotyczą bardzo restrykcyjnych testów bezpieczeństwa.

Rozwiązanie BMZ Poland zostało zaimplementowane w autobusie firmy UNVI gdzie zostały zamontowane trzy baterie litowo-jonowe o energii 58,1 kWh każda. Ich prawidłowe funkcjonowanie zapewnia Master BMS (Battery Management System), innowacyjny system pozwalający połączyć baterie o różnym stopniu naładowania w jeden układ.

  • DRABPOL (nr stoiska 16)

Podczas targów firma Drabpol zaprezentuje:

– systemy napędu elektrycznego do autobusów, a w tym program „Elektromobilność z
DRABPOL-em”, na który składają się kompleksowe rozwiązania, integrujące systemy napędu elektrycznego pojazdów z wewnętrzną architekturą elektroniki pokładowej;

– ergonomiczne miejsce pracy kierowcy DWP;

–  kompletne systemy przegubowe i przejściowe do autobusów;

– porty USB do ładowania urządzeń mobilnych.

Równolegle odbędą się Targi Transportu i Spedycji TRANSPORTEX. To  wydarzenie jest doskonałą okazją do przedstawienia swojej oferty i pochwalenia się osiągnięciami, idealnym miejscem do pozyskania nowych kontaktów biznesowych, a także daje możliwość zaprezentowania innowacyjnych rozwiązań z zakresu technologii i usług transportowych.

16 kwietnia w ramach targów zapraszamy na Konferencję “Zmiany w Transporcie – 2019” organizowaną we współpracy z Kancelarią Transportową KOBEN.

Podczas konferencji będzie można poznać aktualne zmiany w prawie transportowym dotyczące transportu drogowego w szerokim tego słowa znaczeniu, podyskutować z uczestnikami i prelegentami. Służby kontrolne odpowiedzą na nurtujące pytania, będzie można pozyskać wartościowe kontakty, podzielić się własnymi doświadczeniami, co może stanowić podstawę do wypracowania rozwiązań służących poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa w samym przedsiębiorstwie. Na stoiskach eksperckich będzie można uzyskać bezpłatne porady od specjalistów, praktyków, którzy pomogą w problematycznych kwestiach związanych z transportem drogowym i prowadzeniem firmy transportowej czy spedycyjnej.

Natomiast drugiego dnia targów – 17 kwietnia – odbędzie się Konferencja Polskiej Unii Transportu, na której zostaną poruszone tematy najnowszych przepisów i związanych z nimi zagrożeniami dla kierowców oraz właścicieli i zarządzających firmami transportowymi. Konferencji towarzyszyć będzie  strefa bezpośrednich korzyści dla przedsiębiorców zorganizowana dzięki współpracy z Polską Unią Transportu. Będzie można również skorzystać z porad prawnych i konsultacji.

Aglomeracja śląska to wielki węzeł komunikacyjny – nie tylko drogowy, ale również kolejowy. To właśnie tu – na skrzyżowaniu autostrad A4 i A1 – północ-południe i wschód-zachód, występuje znacząca wymiana towarowa. Można tu też zauważyć pokaźny ruch tranzytowy o zasięgu zarówno krajowym jak i międzynarodowym. Województwo śląskie ze względu na doskonałe skomunikowanie leży w obszarze dużego zainteresowania najemców oraz deweloperów logistycznych. Wszystkie te czynniki powodują, iż firmy dystrybucyjne postrzegają nasz region jako bazę logistyczno-transportową obsługującą nie tylko Polskę, ale również Państwa ościenne. Świetna infrastruktura drogowa zapewnia zatem łatwą dostępność olbrzymiej liczby 8 milionów potencjalnych klientów.

Wstęp na Tragi jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji on-line na stronie www.silesiakomunikacja.pl lub www.tslexpo.pl

KONTAKT:

SilesiaKOMUNIKACJA: tel. kom.: +48 510 030 321 | e-mail: lukasz.kic@exposilesia.pl

TRANSPORTEX: tel. kom. +48 510 031 732 | e-mail: tslexpo@exposilesia.pl

Check Also

73 elektrycznych Renault Trucks dla Barcelony

Podczas ostatniego zamówienia publicznego z zakresu odbioru odpadów komunalnych oraz utrzymania infrastruktury, miasto Barcelona dokonało …

Mega Darkmarket Site