Home / Aktualności / IVECO Stralis na skroplony gaz ziemny

IVECO Stralis na skroplony gaz ziemny

IVECO Stralis NP460 LNG, flagowy samochód ciężarowy marki IVECO napędzany skroplonym gazem ziemnym, gotowy do testów.

 

IVECO Poland, bezpośredni dystrybutor pojazdów ciężkich IVECO w Polsce, udostępnia teraz swoim klientom aż 8 pojazdów demonstracyjnych IVECO Stralis LNG zasilanych skroplonym gazem ziemnym.

Redukcja wpływu transportu drogowego na środowisko naturalne oraz optymalizacja kosztów transportu to główne cele wielu firm transportowych. Doskonałą okazją, aby porównać parametry IVECO Stralis napędzanego skroplonym gazem zmiennym względem pojazdów napędzanych olejem napędowym, jest możliwość odbycia testów w warunkach naturalnej pracy. IVECO Poland udostępnia aż 8 ciągników siodłowych IVECO Stralis Natural Power 460 wyposażonych w zaawansowane narzędzia telematyczne. Do dyspozycji klientów jest 5 ciągników w wersji standardowej, 1 mogący przewozić materiały niebezpieczne tzw. ADR oraz 2 ciągniki niskie Low Tractor do naczep przestrzennych. Dzięki nim kierowcy będą mieli okazję sprawdzić komfort jazdy oraz nauczyć się poruszać pojazdem z napędem LNG, a właściciele firm transportowych będą mogli przekonać się o wymiernych korzyściach płynących z jego użytkowania.

Silnik pojazdu zasilany jest w całości gazem ziemnym i generuje moc 460 KM oraz moment obrotowy 2.000 Nm. Dzięki takiej jednostce napędowej samochody Natural Power posiadają analogiczną dynamikę jak pojazdy z konwencjonalnymi układami napędowymi. Stralis NP460 wyposażony jest we wszystkie systemy wspierające kierowcę, działające analogicznie, jak jego odpowiedniki w pojeździe zasilanym olejem napędowym. Jest to m.in. zintegrowany system wspomagania jazdy HI-CRUISE. Pełni on funkcję przewidującego tempomatu, który na bazie map ukształtowania terenu, masy zestawu, prędkości pojazdu dobiera parametry pracy układu napędowego. W połączeniu z układem fabrycznej telematyki i systemem pokładowego trenera DSE, system monitoruje pracę kierowców i pomaga menedżerom floty w uzyskaniu znacznych oszczędności paliwa.

Pojazdy wyposażone są w dwa zbiorniki LNG magazynujące łącznie ponad 390 kilogramów gazu. Taki zapas pozwala pokonać nawet 1.600 kilometrów na jednym tankowaniu. Komfort pracy kierowcy wynika m.in. z zastosowania najnowszej 12-biegowej zautomatyzowanej skrzyni biegów Hi-TroniX oraz wysokiej kabiny typu AS idealnej do ruchu długodystansowego. Dodatkowo gazowy układ napędowy jest znacznie cichszy od napędów dieslowskich ( generuje maksymalnie 71dB – zgodnie z certyfikatem Piek Quiet Truck).

Stralis Natural Power wykazał w licznych testach swój potencjał w redukcji emisji spalin i ograniczenia kosztów eksploatacji. Oferuje najlepsze w swojej klasie osiągi w transporcie dalekobieżnym, najniższe zużycie paliwa w historii modelu oraz najdłuższe okresy między przeglądowe. Pojazd ten jest w stanie osiągnąć do 15% niższe zużycie paliwa przy jednoczesnym zmniejszeniu emisji cząstek stałych (PM), tlenków węgla (NOx) i dwutlenku węgla (CO2) nawet o 95% w porównaniu z pojazdami wyposażonymi w napęd wysokoprężny zgodny z aktualną normą emisji Euro VIC. Bezobsługowy, bardzo prosty układ oczyszczania spalin nie zawiera filtra cząstek stałych DPF, katalizatora selektywnego SCR oraz nie wymaga stosowania AdBlue.

Check Also

Shell wprowadza do Polski program Accelerate to Zero

Zespół Shell Fleet Solutions wdraża na polski rynek globalny program Accelerate to Zero, którego celem …

Mega Darkmarket Site