Home / Aktualności / Kom-Eko S.A. zwiększa flotę śmieciarek Scania na CNG

Kom-Eko S.A. zwiększa flotę śmieciarek Scania na CNG

Pięć nowych śmieciarek Scania zasilanych CNG trafiło do Kom-Eko S.A. podczas uroczystego wydania w siedzibie firmy. To kolejne pojazdy przekazane lubelskiemu przedsiębiorstwu na mocy umowy podpisanej listopadzie ubiegłego roku. We flocie Kom-Eko znajduje się w sumie osiem nowych pojazdów Scania, w tym siedem zasilanych CNG.

Wydane pojazdy Scania P340 to śmieciarki o napędzie alternatywnym CNG. Pojazdy mają taką samą pojemność i ładowność, jak tradycyjne śmieciarki i będą wykorzystywane do odbioru zmieszanych odpadów komunalnych na terenie Lublina i gmin ościennych. Śmieciarki zostały wyposażone w trzy osie, z tylną osią skrętną, co ułatwia manewrowanie w miejskich uliczkach. Każda ze śmieciarek posiada zbiorniki CNG o pojemności 8×118 czyli 944 dm3, dzięki którym może poruszać się od 4 do 5 dni bez przerwy. Dzięki wykorzystaniu gazu ziemnego, pojazdy są dużo cichsze i charakteryzują się niemal zerową emisją spalin.

Kom-Eko S.A. wywodzi się z Lublina. Będąc lokalnym przedsiębiorcą zawsze działamy w sposób odpowiedzialny społecznie i środowiskowo, z troską o najbliższe otoczenie. Dlatego też wiele z naszych inwestycji jest skoncentrowana na podnoszeniu komfortu życia mieszkańców Lublina i okolic. Rozszerzenie floty o śmieciarki Scania zasilane gazem CNG stanowi doskonały przykład tego typu działań – komentuje Ireneusz Zimoch, wiceprezes Kom-Eko S.A.

Rozwiązania Scania pozwalają na sprostanie typowym wyzwaniom związanym z pracą w środowisku miejskim. Pojazdy Scania dla branży komunalnej zapewniają m.in.: niski poziom emitowanego hałasu, poszanowanie dla środowiska oraz utrzymanie zyskowności prowadzonego biznesu.

Nasze pojazdy są doskonale przystosowane do pracy we wzmożonym ruchu w miastach. Zapewniają bezpieczeństwo i komfort kierowcy, a dzięki wykorzystaniu gazu ziemnego pozwalają na redukcję emisji CO2 na poziomie około 20 proc. Osiągi i charakterystyka silnika zasilanego gazem są takie, jakich oczekuje się od nowoczesnego silnika Diesla. Jednak silniki zasilane gazem pracują ciszej niż te wysokoprężne i dlatego doskonale sprawdzają się w środowisku miejskim. Scania jest liderem zrównoważonych rozwiązań transportowych. Posiadamy rozwiązania dostępne tu i teraz. Optymalizując transport i wykorzystując paliwa alternatywne, możemy wspólnie z naszymi klientami ograniczyć marnotrawstwo w transporcie i zadbać o środowisko – komentuje Paweł Paluch, dyrektor ds. marketingu i komunikacji Scania Polska S.A.

Check Also

Elektryki dla Piotrkowa Trybunalskiego

Firma Solaris Bus & Coach wygrała postępowanie przetargowe, na mocy którego dostarczy pięć autobusów bateryjnych do Piotrkowa Trybunalskiego. …

Mega Darkmarket Site