Home / Aktualności / Neoplan Skyliner w Polsce

Neoplan Skyliner w Polsce

Przed tegorocznym sezonem turystycznym flota firmy Bomatur z Czechowic-Dziedzic powiększyła się o kolejne pojazdy marki Neoplan w dwupokładowej wersji Skyliner. Łącznie śląski przewoźnik posiada teraz siedem takich autobusów w pięknym, szampańskim kolorze, który jest znakiem firmowym spółki. Przekazanie 5 autobusów miało miejsce w dniu 17  kwietnia br. w MAN Truck & Bus Center w Czeladzi.

„Jako pierwsi w Polsce zakupiliśmy dwa fabrycznie nowe autobusy turystyczne Neoplan Skyliner. Pojazdy te sprawdziły się na turystycznych szlakach i dlatego w tym roku zdecydowaliśmy się na zakup pięciu kolejnych – mówi Marcin Matlak, współwłaściciel firmy. – Pojazdy te są nowoczesne, wygodne, bezpieczne a co najważniejsze bardzo dobrze się prowadzą. Do tego dochodzi niskie zużycie paliwa na poziomie 28l/100km, które odnotowaliśmy podczas zimowych testów demonstracyjnego modelu. W pierwszy rejs autokary pojadą na południe Europy – z polskimi turystami na tegoroczną majówkę

„Pierwsze kroki w kierunku zwiększenia obecności marki Neoplan na polskim rynku podjęliśmy jeszcze w 2017 roku, kiedy zorganizowaliśmy pokaz bezpiecznej i ekonomicznej jazdy autokarami Neoplan Skyliner i Tourliner na torze testowym pod Radomiem – podkreśla Marta Stefańska, odpowiedzialna za komunikację w MAN Truck & Bus Polska. – Teraz ta strategia przynosi efekty. Autobusy Neoplan Skyliner  zakupiły również firm Limes, Limes-Tour i Delta operatorzy sieci FlixBus, a przed nami jeszcze dostawa trzech dwupokładowców dla firmy Funclub z Poznania. Razem to od 2018 roku 11 Skylinerów we flocie polskich przewoźników Tym samym po dłuższej przerwie marka Neoplan wraca na nasz rynek i to w świetnym stylu.”

Wszystkie zamówione przez Bomatur autokary wyposażono w ekonomiczny, a jednocześnie potężny silnik, czyli sześciocylindrową jednostkę MAN D26 o mocy 500 KM (368 kW) i maksymalnym momencie obrotowym 2300 Nm, który jest osiągany w zakresie od 1000 do 1400 obr./min. Silnik współpracujące ze zautomatyzowaną, 12-biegową skrzynią biegów ZF AS-Tronic, która wykorzystuje efekt toczenia się pojazdu do dalszego ograniczania zużycia paliwa.

Pojemność pasażerska Skyliner to 83 miejsca siedzące, z przestronnym pokładem dolnym i panoramicznym pokładem górnym. Piętrowy autobus wyznacza również standardy w zakresie pojemności bagażnika: 11 m³ to w przypadku pojazdu piętrowego wyśrubowany wynik.  Mimo to wszystkie nowo zakupione autobusy od razu wyposażone są w skyboxy, które wydatnie pozwalają pomieścić bagaże ponad 80 turystów.

Check Also

Pierwsza elektryczna śmieciarka pracuje już w Świebodzicach

Gmina Świebodzice mając na uwadze możliwość zmniejszenia swojego śladu węglowego inwestuje w pojazdy elektryczne. Na …

Mega Darkmarket Site