Home / Aktualności / Neoplan Skyliner w Polsce

Neoplan Skyliner w Polsce

Przed tegorocznym sezonem turystycznym flota firmy Bomatur z Czechowic-Dziedzic powiększyła się o kolejne pojazdy marki Neoplan w dwupokładowej wersji Skyliner. Łącznie śląski przewoźnik posiada teraz siedem takich autobusów w pięknym, szampańskim kolorze, który jest znakiem firmowym spółki. Przekazanie 5 autobusów miało miejsce w dniu 17  kwietnia br. w MAN Truck & Bus Center w Czeladzi.

„Jako pierwsi w Polsce zakupiliśmy dwa fabrycznie nowe autobusy turystyczne Neoplan Skyliner. Pojazdy te sprawdziły się na turystycznych szlakach i dlatego w tym roku zdecydowaliśmy się na zakup pięciu kolejnych – mówi Marcin Matlak, współwłaściciel firmy. – Pojazdy te są nowoczesne, wygodne, bezpieczne a co najważniejsze bardzo dobrze się prowadzą. Do tego dochodzi niskie zużycie paliwa na poziomie 28l/100km, które odnotowaliśmy podczas zimowych testów demonstracyjnego modelu. W pierwszy rejs autokary pojadą na południe Europy – z polskimi turystami na tegoroczną majówkę

„Pierwsze kroki w kierunku zwiększenia obecności marki Neoplan na polskim rynku podjęliśmy jeszcze w 2017 roku, kiedy zorganizowaliśmy pokaz bezpiecznej i ekonomicznej jazdy autokarami Neoplan Skyliner i Tourliner na torze testowym pod Radomiem – podkreśla Marta Stefańska, odpowiedzialna za komunikację w MAN Truck & Bus Polska. – Teraz ta strategia przynosi efekty. Autobusy Neoplan Skyliner  zakupiły również firm Limes, Limes-Tour i Delta operatorzy sieci FlixBus, a przed nami jeszcze dostawa trzech dwupokładowców dla firmy Funclub z Poznania. Razem to od 2018 roku 11 Skylinerów we flocie polskich przewoźników Tym samym po dłuższej przerwie marka Neoplan wraca na nasz rynek i to w świetnym stylu.”

Wszystkie zamówione przez Bomatur autokary wyposażono w ekonomiczny, a jednocześnie potężny silnik, czyli sześciocylindrową jednostkę MAN D26 o mocy 500 KM (368 kW) i maksymalnym momencie obrotowym 2300 Nm, który jest osiągany w zakresie od 1000 do 1400 obr./min. Silnik współpracujące ze zautomatyzowaną, 12-biegową skrzynią biegów ZF AS-Tronic, która wykorzystuje efekt toczenia się pojazdu do dalszego ograniczania zużycia paliwa.

Pojemność pasażerska Skyliner to 83 miejsca siedzące, z przestronnym pokładem dolnym i panoramicznym pokładem górnym. Piętrowy autobus wyznacza również standardy w zakresie pojemności bagażnika: 11 m³ to w przypadku pojazdu piętrowego wyśrubowany wynik.  Mimo to wszystkie nowo zakupione autobusy od razu wyposażone są w skyboxy, które wydatnie pozwalają pomieścić bagaże ponad 80 turystów.

Check Also

Shell wprowadza do Polski program Accelerate to Zero

Zespół Shell Fleet Solutions wdraża na polski rynek globalny program Accelerate to Zero, którego celem …

Mega Darkmarket Site