Home / Aktualności / Prace i utrudnienia – DK 12, DK 42, DK 45, DK 74

Prace i utrudnienia – DK 12, DK 42, DK 45, DK 74

Od najbliższego czwartku – 9 maja od wczesnych godzin porannych, ponownie zostanie zamknięta dla ruchu obwodnica Opoczna – DK 12 – informuje Inwestor – PKP PLK. Ma to związek z remontami wiaduktów kolejowych nad DK 12 i DW 713. Jednocześnie dzień wcześniej  – 8 maja ok. godziny 19.00 otwarty będzie przejazd pod wiaduktem kolejowym na ulicy Piotrkowskiej w Opocznie. Oznacza to, że zarówno ruch lokalny, jak i tranzyt będą się odbywały przez centrum miasta. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała co najmniej do środy 15 maja.

W powiecie wieluńskim i pajęczańskim ruszają także prace związane z odnową oznakowania poziomego. Do środy będą prowadzone na DK 42 między Grabarzami i Nową Brzeźnicą, czyli na odcinku ponad 27 km. Od jutra do piątku ekipy malujące znaki pojawią się na DK 45 w Kadłubie, gdzie prace będą obejmowały odcinek o długości kilometra. W środę na tej samej trasie ruszają prace w Czarnożyłach, a dzień później w Wieluniu.  W pierwszym przypadku malowanie będzie się odbywało na odcinku około kilometra, w drugim blisko 5 kilometrów. Przewidywany czas zakończenia tych robót, to sobota – 11 maja w przypadku Czarnożył i niedziela 12 maja, jeśli chodzi o Wieluń.

Od najbliższej środy malarzy napotkamy także na DK 74 między Walichnowami i Dąbrową, czyli na odcinku 13 km, a już od dziś między Raduckim Folwarkiem i Korablewem, na odcinku o długości 24,5 km. W tym przypadku prace powinny zakończyć się do niedzieli włącznie. Każdego dnia będą kontynuowane w godzinach od 8.00 – 16.00 i wówczas należy zachować w tych miejscach szczególną ostrożność.

UWAGA! Ze względu na swój charakter (wymagana bezdeszczowa pogoda) podany termin zakończenia prac może się zmienić.

Check Also

Elektryki dla Piotrkowa Trybunalskiego

Firma Solaris Bus & Coach wygrała postępowanie przetargowe, na mocy którego dostarczy pięć autobusów bateryjnych do Piotrkowa Trybunalskiego. …

Mega Darkmarket Site