Home / Aktualności / Prace i utrudnienia – DK 12, DK 42, DK 45, DK 74

Prace i utrudnienia – DK 12, DK 42, DK 45, DK 74

Od najbliższego czwartku – 9 maja od wczesnych godzin porannych, ponownie zostanie zamknięta dla ruchu obwodnica Opoczna – DK 12 – informuje Inwestor – PKP PLK. Ma to związek z remontami wiaduktów kolejowych nad DK 12 i DW 713. Jednocześnie dzień wcześniej  – 8 maja ok. godziny 19.00 otwarty będzie przejazd pod wiaduktem kolejowym na ulicy Piotrkowskiej w Opocznie. Oznacza to, że zarówno ruch lokalny, jak i tranzyt będą się odbywały przez centrum miasta. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała co najmniej do środy 15 maja.

W powiecie wieluńskim i pajęczańskim ruszają także prace związane z odnową oznakowania poziomego. Do środy będą prowadzone na DK 42 między Grabarzami i Nową Brzeźnicą, czyli na odcinku ponad 27 km. Od jutra do piątku ekipy malujące znaki pojawią się na DK 45 w Kadłubie, gdzie prace będą obejmowały odcinek o długości kilometra. W środę na tej samej trasie ruszają prace w Czarnożyłach, a dzień później w Wieluniu.  W pierwszym przypadku malowanie będzie się odbywało na odcinku około kilometra, w drugim blisko 5 kilometrów. Przewidywany czas zakończenia tych robót, to sobota – 11 maja w przypadku Czarnożył i niedziela 12 maja, jeśli chodzi o Wieluń.

Od najbliższej środy malarzy napotkamy także na DK 74 między Walichnowami i Dąbrową, czyli na odcinku 13 km, a już od dziś między Raduckim Folwarkiem i Korablewem, na odcinku o długości 24,5 km. W tym przypadku prace powinny zakończyć się do niedzieli włącznie. Każdego dnia będą kontynuowane w godzinach od 8.00 – 16.00 i wówczas należy zachować w tych miejscach szczególną ostrożność.

UWAGA! Ze względu na swój charakter (wymagana bezdeszczowa pogoda) podany termin zakończenia prac może się zmienić.

Check Also

Mój elektryk MAN eTGE

Aż do 70 000 PLN mniej można zapłacić za samochód MAN TGE z napędem elektrycznym. …