Home / Aktualności / Polski finał Konkursu Kierowców Scania już w najbliższy weekend!

Polski finał Konkursu Kierowców Scania już w najbliższy weekend!

12 maja poznamy najlepszego kierowcę, który będzie reprezentował Polskę  w europejskim finale Konkursu Kierowców Scania 2018 – 2019. Krajowy finał zawodów odbędzie się w nowo otwartym serwisie Scania Częstochowa.

Do udziału w Konkursie Kierowców Scania 2018 – 2019 (ang. Scania Driver Competitions – SDC) zgłosiło się ponad 3 tys. zawodowych kierowców z całej Polski. W polskim finale zawodów weźmie udział dwunastu z nich. Jedenastu uczestników zostało wyłonionych w ramach finałów regionalnych, które zostały przeprowadzone w serwisach Scania Polska od końca marca do końca kwietnia br. Dwunasty kierowca zakwalifikował się do finału krajowego z pominięciem kwalifikacji regionalnych, dzięki znakomitej technice jazdy i wynikom zmierzonym z wykorzystaniem systemu Scania Fleet Management.

Historia konkursu

Konkursu Kierowców Scania to największe tego typu zawody na świecie. Udział w SDC bierze ponad 350 tys. zawodowych kierowców pojazdów ciężarowych i autobusów z 30 krajów. Oprócz tytułu najlepszego kierowcy w Europie, zwycięzca będzie mógł zamówić pojazd Scania nowej generacji o wartości 100 tys. euro. Europejski finał Konkursu odbędzie się 25 maja 2019 r. w centrali Scania w Södertälje.

Konkurs Kierowców Scania miał swoją premierę w 2003 r., funkcjonował wówczas pod nazwą Young European Truck Driver. Tegoroczna edycja obywa się pod zmienioną nazwą, ponadto w zawodach zniesiono limit wieku dla uczestników.

Konkurs Kierowców Scania wskazuje na kierowcę, jako kluczowy czynnik wpływający na gospodarkę, stan środowiska i bezpieczeństwo na drodze. Jego umiejętności są mają ogromne znaczenie dla zapewnienia bezpiecznego, zrównoważonego i wydajnego transportu. W Konkursie Kierowców Scania nagradzani są przede wszystkim Ci kierowcy zawodowi, którzy prowadzą odpowiedzialnie.

Rodzinny piknik

Polski finał Konkursu Kierowców Scania 2018 – 2019 odbędzie się 12 maja w nowym serwisie Scania Częstochowa, przy ul. Częstochowskiej 37 w  Mykanowie. Wydarzenie zostanie zorganizowane w formie rodzinnego pikniku. Organizatorzy zadbali o konkursy z nagrodami i atrakcje dla najmłodszych. Serdecznie zapraszamy do kibicowania!

Check Also

Elektryki dla Piotrkowa Trybunalskiego

Firma Solaris Bus & Coach wygrała postępowanie przetargowe, na mocy którego dostarczy pięć autobusów bateryjnych do Piotrkowa Trybunalskiego. …

Mega Darkmarket Site