Home / Aktualności / Nowy płyn do chłodnic

Nowy płyn do chłodnic

Prestone wprowadził na polski rynek płyn do chłodnic Prestone COMMAND HEAVY DUTY o wydłużonej żywotności,  który przeznaczony jest do układów chłodzenia silników pojazdów oraz maszyn wolnostojących, pracujących w ciężkich warunkach. Silniki HEAVY DUTY wykorzystywane są w transporcie drogowym, kolejowym i morskim, budownictwie, rolnictwie, leśnictwie, przemyśle ciężkim oraz wydobywczym. Wspólnym mianownikiem tych silników są stawiane przed nimi wymagania niezawodnej ciężkiej i długotrwałej pracy na wysokich obrotach, niezależnie od warunków. Za ponad 40% przestojów w pracy tego typu silników odpowiadają usterki związane z układem chłodzenia. Prestone COMMAND HEAVY DUTY zabezpiecza silnik na 1 000 000 kilometrów lub w przypadku silników stacjonarnych przez 12 000 roboczogodzin. Jego opatentowana formuła pozwala na zredukowanie liczby przeglądów, ochronę parku maszynowego i wydłużenie jego żywotności.

Płyn bazuje na technologii kwasów organicznych OAT i nie zawiera azotynów, aminów, boranów, fosforanów ani krzemianów, które mogą wytrącać żelowe osady w chłodnicy. Zapobiega pęknięciom i wżerom powstającym w skutek kawitacji na ścianach mokrych tulei chłodzących. Chroni przed osadzaniem się złogów kamienia na pompie cieczy chłodzącej oraz pozostałych elementach układu chłodzenia. Dzięki temu zabezpiecza przed pojawianiem się wycieków, przegrzewaniu i usterkom silnika. Chroni przed rdzą i korozją kawitacyjną.
Płyn zapewnia też pełną ochronę w ekstremalnych temperaturach od -37°C do +129°C a w przypadku koncentratu nawet od -64°C do +136°C.Atutami płynu Prestone COMMAND HEAVY DUTY są również: mieszalność z każdym innym płynem do chłodnic i brak konieczności dodawania uszlachetniaczy (SCA) podczas eksploatacji.

Płyn może również pochwalić się certyfikatem oraz znakiem jakości DEKRA w kategoriach: ochrona przed korozją, ochrona przed przegrzaniem oraz ochrona przez zamarznięciem.

Check Also

73 elektrycznych Renault Trucks dla Barcelony

Podczas ostatniego zamówienia publicznego z zakresu odbioru odpadów komunalnych oraz utrzymania infrastruktury, miasto Barcelona dokonało …

Mega Darkmarket Site