Home / Aktualności / GEFCO testuje ciężarówkę IVECO z jednopaliwowym silnikiem LNG

GEFCO testuje ciężarówkę IVECO z jednopaliwowym silnikiem LNG

GEFCO Polska rozpoczęło testy ciężarówki IVECO Stralis Natural Power o mocy 460 KM, zasilanej wyłącznie skroplonym gazem ziemnym (LNG). Zainteresowanie firmy pojazdami niskoemisyjnymi wynika z globalnej strategii Grupy GEFCO, która zakłada analizę dostępnych rozwiązań na rzecz czystszego transportu. GEFCO już drugi rok z rzędu uzyskało 2% ograniczenie emisji dwutlenku węgla w transporcie. Ciężarówka IVECO z silnikiem gazowym jest testowana w ramach dostaw na produkcję dla dużego klienta GEFCO z branży motoryzacyjnej.

Podczas testów zespół GEFCO na bieżąco i bardzo dokładnie śledzi codzienną eksploatację pojazdu. Jest to możliwe dzięki zaawansowanym narzędziom telematycznym na wyposażeniu pojazdu. Przez najbliższe 3 tygodnie pojazd będzie jeździć na krótkim wahadle liczącym około 40 km pomiędzy fabryką dostawcy elementów karoseryjnych a montownią nowych samochodów. Jeżeli testy nowej ciężarówki zakończą się pomyślnie, GEFCO Polska i współpracujący z firmą przewoźnicy są otwarci na sukcesywne wprowadzanie na trasy ciężarówek LNG.

„Odpowiedzialność za wpływ logistyki na środowisko spoczywa na każdym uczestniku łańcucha dostaw. Dlatego z dużym zainteresowaniem śledzimy rozwój pojazdów nisko i bezemisyjnych. Zgodnie z przyjętym przez Unię Europejską planem, do 2030 roku producenci pojazdów ciężarowych będą musieli obniżyć emisję dwutlenku węgla o kolejne 30%. Wynikające z tego korzyści dla środowiska są oczywiste. Obecnie, poza zwiększaniem udziału pojazdów Euro VI, jesteśmy żywo zainteresowani alternatywnymi rozwiązaniami. Wśród nich są ciężarówki zasilane gazem ziemnym” – mówi Rafał Krajewski, Dyrektor Generalny GEFCO Polska.

Nowy Stralis NP 460 jest wyposażony w dwa zbiorniki LNG magazynujące łącznie ponad 390 kilogramów gazu. Taki zapas pozwala pokonać nawet 1600 kilometrów na jednym tankowaniu.

 

Check Also

73 elektrycznych Renault Trucks dla Barcelony

Podczas ostatniego zamówienia publicznego z zakresu odbioru odpadów komunalnych oraz utrzymania infrastruktury, miasto Barcelona dokonało …

Mega Darkmarket Site