Home / Aktualności / Laureaci 20. edycji Olimpiady Techniki Samochodowej

Laureaci 20. edycji Olimpiady Techniki Samochodowej

Jakub Jezierski z Zespołu Szkół Samochodowych w Poznaniu został laureatem tegorocznej edycji Olimpiady Techniki Samochodowej. Tytuł Samochodowej szkoły Roku otrzymał Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu.

Etap finałowy 20. edycji Olimpiady Techniki Samochodowej odbył się w siedzibie głównej firmy Bosch w Warszawie. 12 uczestniczących w nim uczniów (z 356 rywalizujących ze sobą w półfinale) miało do wykonania dwa zadania. Zadanie pierwsze polegało na wykryciu przyczyny niesprawności silnika o zapłonie samoczynnym 2.0 TDI wyposażonego w zasobnikowy układ wtryskowy Common Rail, zamontowanego w samochodzie osobowym, którego użytkownik zgłosił stale świecącą się kontrolkę „check engine”. Zadanie drugie dotyczyło wykrycia przyczyny usterki układów bezpieczeństwa czynnego samochodu osobowego sygnalizowanej świeceniem się lampek kontrolnych zestawu wskaźników.

W tegorocznej rywalizacji zwyciężył Jakub Jezierski z Zespołu Szkół Samochodowych w Poznaniu. Drugie miejsce zajął Dominik Geisler z Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu.

Na podstawie wyników indywidualnych osiągniętych przez uczniów – reprezentantów placówek edukacyjnych biorących udział w półfinale i finale Olimpiady – wyłoniono najlepszą szkołę roku. Tytuł Samochodowej Szkoły Roku otrzymał Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu.

Na gali finałowej jubileuszowej edycji Olimpiady Techniki Samochodowej obecny był Rafał Rudziński, prezes zarządu firmy Bosch, który osobiście wręczył nagrody i pogratulował laureatom. Bosch był partnerem strategicznym jubileuszowej gali konkursu.

Olimpiada, organizowana od 20 lat przez Wydawnictwa Komunikacji i Łączności oraz redakcję „Auto Moto Serwisu” została objęta patronatem honorowym przez Ministra Edukacji Narodowej.

Check Also

Elektryki dla Piotrkowa Trybunalskiego

Firma Solaris Bus & Coach wygrała postępowanie przetargowe, na mocy którego dostarczy pięć autobusów bateryjnych do Piotrkowa Trybunalskiego. …

Mega Darkmarket Site