Home / Aktualności / 105 autobusów MAN Lion’s City ze Starachowic do Barcelony  
MAN Lions City 2018

105 autobusów MAN Lion’s City ze Starachowic do Barcelony  

 

Barceloński Zarząd Transportu Miejskiego (TMB) zawarł kolejną umowę z MAN Truck & Bus. Przewoźnicy zamówili łącznie 75 autobusów MAN Lion’s City na gaz oraz 30 z napędem hybrydowym. Będzie to debiut nowej generacji pojazdów serii Lion’s City z modułem MAN EfficientHybrid – pierwszych tego typu na hiszpańskich drogach.

Barceloński Zarząd Transportu Miejskiego (TMB) zamówił od MAN Truck & Bus łącznie 105 autobusów serii MAN Lion’s City. „Oznacza to, że ostatni z przetargów publicznych okazał się dla nas spektakularnym sukcesem. Niezwykle cieszy nas fakt, że podpisaliśmy zamówienie na realizację całości kontraktu” – powiedział Rudi Kuchta dyrektor pionu produktów i sprzedaży autobusów w MAN Truck & Bus SE. MAN dostarczy pojazdy dla hiszpańskich przewoźników do końca roku. Kontrakt obejmuje 49 autobusów MAN Lion’s City (A21) z napędem na gaz, każdy o długości 12 metrów oraz 26 autobusów przegubowych (A23) o długości 18 metrów, również na gaz. Dodatkowo zamówionych zostanie 30 12-metrowych autobusów hybrydowych – pierwszych pojazdów z nowej generacji autobusów miejskich Lion’s City wyposażonych w moduł EfficientHybrid, które będą jeździły po hiszpańskich drogach. Wszystkie autobusy powstaną w zakładach MAN w Starachowicach. Dzięki szerokiej ofercie MAN Truck & Bus otrzymał zamówienia na wszystkie trzy części kontraktu.

Łącznie z zamówionymi przez TMB 105 nowymi autobusami miejskimi, barcelońskie przedsiębiorstwo będzie dysponowało 1245 autobusami. Ponad 50% floty będą stanowiły pojazdy MAN. „Bardzo nas to cieszy. Ten kontrakt potwierdza, że obraliśmy właściwą drogę. Przedłużenie zamówienia wzmacnia znakomitą relację z TMB, który pozostaje jednym z naszych referencyjnych klientów w Europie” – powiedział Manuel Fraile, dyrektor pionu autobusów w MAN Truck & Bus Iberia. Dodaje również: „Przewoźnicy już teraz korzystają z autobusów MAN na gaz, co pokazuje, że są zadowoleni z tych pojazdów, które w ostatnich kilku latach sprawdziły się w eksploatacji. Kontrakt jest także debiutem naszej nowej generacji pojazdów hybrydowych. Operatorzy transportowi będą jednymi z pierwszych klientów, którzy otrzymają autobusy Lion’s City z modułem EfficientHybrid”. Flota TMB liczy już około 350 autobusów hybrydowych. W przyszłości trafią do niej kolejne hybrydy oraz oszczędne w eksploatacji autobusy na gaz.

Oprócz efektywności, bezpieczeństwa i napędów przyjaznych dla środowiska, dla barcelońskiego Zarządu Transportu Miejskiego decydującym czynnikiem okazały się usługi proponowane przez MAN Truck & Bus. „W ostatnich latach istotnie zwiększyliśmy nakłady zapewniające TMB i regionowi miejskiemu Barcelony znakomity poziom obsługi. Zatrudniliśmy pracowników wyspecjalizowanych w segmencie autobusów oraz rozbudowaliśmy dwa oddziały w miejscowościach El Prat i Parets del Vallès. Nasz ostatni sukces pokazuje, że zmierzamy w dobrym kierunku. Bardzo cieszy nas perspektywa przyszłej współpracy z tak nowoczesną firmą jak TMB” – podsumował Manuel Fraile.

Check Also

Shell wprowadza do Polski program Accelerate to Zero

Zespół Shell Fleet Solutions wdraża na polski rynek globalny program Accelerate to Zero, którego celem …

Mega Darkmarket Site