Home / Aktualności / PEKAES trzeci rok z rzędu liderem w spedycji!

PEKAES trzeci rok z rzędu liderem w spedycji!

W 24. edycji rankingu TSL, koordynowanym przez dr hab. prof. nadzw. Halinę Brdulak ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, PEKAES zdobył pierwsze miejsce w kategorii firm, które jako główne źródło dochodów zadeklarowały spedycję drogową. Czołowy operator logistyczny otrzymał także wyróżnienie za przychody z działalności TSL w roku 2018. W tegorocznym badaniu wzięło udział 60 firm.

Organizatorzy do  udziału w rankingu zaprosili firmy, których przychód uzyskany w 2018 roku  z działalności podstawowej TSL stanowił nie mniej niż 51 proc. wartości przychodu ogółem. Wartość przychodów ze sprzedaży Grupy PEKAES w roku 2018 wyniosła ponad 957 milionów złotych. W porównaniu z rokiem 2017, dynamika wzrostu wyniosła ponad 110 proc. Spółka zdobyła także wyróżnienie w zestawieniu firm według wielkości przychodów w branży transportowo-logistycznej.

− Ogromnie cieszy mnie ten wynik, gdyż już trzeci rok z rzędu stajemy na podium zajmując pierwszą pozycję w kategorii największych operatorów pod względem przychodów ze sprzedaży w spedycji drogowej. To potwierdzenie, że PEKAES jest na ścieżce dynamicznego rozwoju, koncentrując się na inwestycjach w segmencie usług drobnicowych, jak też przewozów intermodalnych. Jesteśmy na dobrej drodze i dokładamy starań, aby utrzymać tytuł lidera w kolejnych latach. – powiedział Maciej Bachman, Prezes Zarządu PEKAES.

Rok 2019 stoi pod znakiem dalszej rozbudowy sieci dystrybucyjnej PEKAES. Do czerwca operator logistyczny oddał do dyspozycji Klientów trzy nowe terminale w Bydgoszczy, Kielcach i Białymstoku oraz uruchomił Agencję Celną w Białymstoku. Grupa PEKAES dysponuje obecnie jedną z najefektywniejszych sieci drobnicowych w Polsce, obejmującą 19 własnych, krajowych terminali dystrybucyjnych. Firma w ramach usług dystrybucji międzynarodowych przesyłek drobnicowych oferuje dostawy towaru na terenie Europy dzięki stałej współpracy z 17 sprawdzonymi partnerami w 40 krajach.

Zdaniem ekspertów branżowych, Ranking firm TSL koordynowany przez dr hab. prof. nadzw. Halinę Brdulak ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, jest najbardziej merytoryczną i obiektywną oceną rynku usług transportowo-logistycznych w Polsce. Partnerem 24. edycji rankingu jest „Dziennik Gazeta Prawna”.

Check Also

73 elektrycznych Renault Trucks dla Barcelony

Podczas ostatniego zamówienia publicznego z zakresu odbioru odpadów komunalnych oraz utrzymania infrastruktury, miasto Barcelona dokonało …

Mega Darkmarket Site