Home / Aktualności / 1 200 pojazdów ciężarowych Vos Logistics zostanie wyposażonych w zaawansowane systemy zarządzania flotą firmy WABCO

1 200 pojazdów ciężarowych Vos Logistics zostanie wyposażonych w zaawansowane systemy zarządzania flotą firmy WABCO

– WABCO Holdings Inc. , wiodący globalny dostawca systemów kontroli hamowania oraz innych zaawansowanych technologii podnoszących bezpieczeństwo, wydajność i poprawiających łączność pojazdów ciężarowych, ogłosił zawarcie umowy na dostarczenie nowoczesnych systemów zarządzania flotą (FMS) z firmą Vos Logistics, będącą jedną z największych firm logistycznych w Europie.

W ramach umowy WABCO dostarczy Vos Logistics 1 200 komputerów pokładowych TX-SKY™ opracowanych przez światowej klasy dostawcę rozwiązań cyfrowych. TX-SKY zastąpi dotychczasowy system FMS, z którego Vos Logistics korzystała od ponad 20 lat. Firma będzie również korzystać z aplikacji WABCO TX-FLEX™, aby wspierać kierowców w działaniach poza kabiną.

Firma Vos Logistics, posiadająca sieć 30 oddziałów w całej Europie, jest liderem na rynku transportu drogowego i usług logistycznych dostosowanych do potrzeb klientów. Vos Logistics, która za swoją misję przyjęła ułatwianie, usprawnianie i zwiększanie wydajności działań dla swoich klientów, stale inwestuje w innowacyjne i zaawansowane technologie, aby zwiększyć bezpieczeństwo oraz wydajność operacyjną, a także podnieść poziom obsługi klienta.

Nowe systemy zostaną dostarczone przez WABCO Fleet Solutions. Jest to przedsiębiorstwo zajmujące się dostarczaniem kompleksowego portfolio części, systemów i usług dla wiodących flot, takich jak Vos Logistics, aby mogły działać sprawniej, bezpieczniej i bardziej ekologicznie.

Lepsza wydajność i obsługa klienta
„W 2018 roku uznaliśmy, że potrzebujemy nowego rozwiązania telematycznego – zarówno sprzętu, jak i oprogramowania – aby poprawić naszą komunikację pomiędzy wewnętrznymi i zewnętrznymi partnerami, zwiększyć wydajność naszych działań oraz zapewnić lepszą obsługę naszym klientom”, powiedział Pieter Derksen, Purchase Manager Vos Logistics. „Firma WABCO wykazała słuszność koncepcji połączenia komputera pokładowego TX-SKY oraz aplikacji kierowcy TX-FLEX. Przeprowadziliśmy testy platformy na 15 pojazdach z pięciu oddziałów i stwierdziliśmy, że rozwiązanie to spełnia wszystkie nasze wymagania.”

Zespół WABCO wymienił wszystkie 1 200 komputerów pokładowych w pojazdach ciężarowych Vos Logistics na TX-SKY. Zamontowane na stałe urządzenia TX-SKY będą pełniły funkcję bezpiecznego kanału komunikacyjnego, zapewniając kierowcom dostęp do funkcji nawigacji i szczegółów planowania, a także do informacji o pozostałym czasie jazdy, przerwach na odpoczynek oraz stylu jazdy.

Kierowcy Vos Logistics, oprócz komputerów pokładowych montowanych na stałe, będą również korzystać z aplikacji TX-FLEX na swoich smartfonach, by rejestrować działania prowadzone poza kabiną. Aplikacja ta umożliwia skanowanie kodów kreskowych i podpisanych dokumentów, przesyłanie zdjęć, dodawanie uwag od klientów lub informacji o paletach, a także raportowanie problemów. Dane z aplikacji są synchronizowane z komputerem TX-SKY przez Bluetooth. Z TX-FLEX kierowcy mogą kompletować wszystkie dokumenty w lokalizacji klienta i przesyłać je do bazy głównej, co przekłada się na skrócenie czasu realizacji wielu procesów, od dostawy produktu po wystawienie faktury. Rozwiązania wybrane przez Vos Logistics stanowią część rozbudowanego portfolio technologii oferowanych obecnie przez WABCO, w których wykorzystywany jest potencjał Internetu rzeczy (ang. Internet of Things) oraz innowacje oparte na działaniu w chmurze.

Vos Logistics, oprócz 1 200 zamówionych jednostek TX-SKY, planuje także zakup kolejnych 300 systemów TX-SKY, które zostaną zainstalowane w ciężarówkach przewoźników pozyskanych w ciągu 2019 r.

Check Also

20 ciągników siodłowych IVECO S-WAY dla floty Pieter Smit Theater Rock Polska

W uroczystości przekazania zamówionych ciągników IVECO S-WAY, która miała miejsce w siedzibie firmy w Łodzi …

Mega Darkmarket Site