Home / Aktualności / Nowe Iveco S- Way

Nowe Iveco S- Way

W Madrycie, tam gdzie powstają cięższe wersje pojazdów Iveco, odbyła się światowa premiera najnowszej gamy pojazdów dalekobieżnych o nazwie S – Way, zastępującej Stralisa.

Rzuca się w oczy nowa kabina, większa od poprzedniej i nawiązująca wyglądem do dwóch konkurencyjnych projektów. Większa kabina to więcej miejsca  w środku, więcej schowków i niższy tunel silnika, zredukowany do minimum.Także nowy fotel,  lodówki i oczywiście nowy kokpit.

Mimo że kabina jest większa a szyba przednia ustawiona pod tym samym kątem, aerodynamika pojazdu została poprawiona o 12 procent co wpływa na kilkuprocentową obniżkę zużycia paliwa.Ale jakiego? W czasie premiery pokazano na estradzie wersję na gaz LNG i podkreślano że wersja ekologiczna z zasięgiem do 1600 km będzie stanowiła znaczącą część sprzedaży w  operacjach dalekodystansowych.

Skądinąd silniki Cursor 11 i 13 o mocy do 570 KM  nadal będą oferowane i będą umożliwiały ekonomiczną eksploatację nowych ciągników.

Nowa kabina,  nowoczesny wygląd i wyższy komfort pracy dla kierowców to jedno, a  nowe narzędzia dla lepszego zarządzania flotami to drugie. Gama usług związana z  podniesionym na wysoki poziom ( Microsoft) systemem łączności i telematyki  MyIveco wymaga osobnego wyjaśniania, więc nie tutaj. Ważne że klient kupujący nowe auto  dostanie za darmo część usług i dostęp do wielu danych,  umożliwiających tańszą eksploatację,  a jeśli zechce podnieść to na wyższy poziom,  to wykupi abonament  na „ full wypas“.

Niebawem , we wrześniu  zacznie się produkcja seryjna S- Waya ( trwają przygotowania na linii),   a potem wersji do cięższych zadań  X – Way. W sumie powstaną 4 gamy pojazdów  oparte na 4 kabinach.

Przy okazji premiery S Waya pokazano prototypy wersji specjalnych, które będą produkowane za rok. Chodzi o  serie limitowaną „Magirus“ oraz „Fit“ , dla kierowców chcących mieć w kabinie własną  salę gimnastyczną.

Po pokazach mieliśmy okazję jeździć S- Wayem po torze wyścigowym Jarama. To nie był naturalnie test,  ale okazja by dowiedzieć się że w kabinie jest więcej miejsca, i więcej komfortu. I że jest ciszej.

Next Prev
 
 
 
 
 
Next Prev

 

Check Also

Grupa Wielton ponownie wspiera WOŚP i zachęca do licytacji

Innowacyjne naczepy i przyczepy marki Wielton, zanim znajdą się w sprzedaży, są poddawane szczegółowym testom …

Mega Darkmarket Site