Home / Aktualności / Stutysięczny DAF CF i XF

Stutysięczny DAF CF i XF

W zakładach DAF Trucks w Eindhoven z taśmy zeszła w ubiegłym tygodniu  stutysięczna ciężarówka najnowszej generacji CF i XF. Nigdy wcześniej w historii spółki ten etap nie został osiągnięty tak szybko. Stutysięczna ciężarówka w odświętnej atmosferze została dostarczona do firmy Groep Gheys w belgijskim mieście Mol.

Pierwszy pojazd z obecnej generacji CF i XF został wyprodukowany w lipcu 2017 r. Od tego czasu w zakładach DAF Trucks w Eindhoven i Leyland Trucks w Wielkiej Brytanii wyprodukowano aż 100 000 tych ciężarówek.

„Osiągnięcie tego etapu w tak szybkim tempie jest najlepszym świadectwem jakości i sprawności najnowszej generacji tych ciężarówek”, powiedział Harry Wolters, prezes DAF Trucks. „Nasi klienci chwalą je za niezawodność, oszczędność paliwa, niskie koszty operacyjne, nie wspominając już o wyjątkowej wygodzie dla kierowcy. Nic dziwnego, że DAF jest numerem jeden wśród ciągników siodłowych w Europie.”

DAF wyprodukował już 100 000 ciężarówek CF i XF najnowszej generacji. Kluczyki do stutysięcznego pojazdu prezes DAF Trucks Harry Wolters przekazał współwłaścicielowi belgijskiej firmy Groep Gheys, Lukowi Gheys.

Check Also

Mój elektryk MAN eTGE

Aż do 70 000 PLN mniej można zapłacić za samochód MAN TGE z napędem elektrycznym. …