Home / Aktualności / Stutysięczny DAF CF i XF

Stutysięczny DAF CF i XF

W zakładach DAF Trucks w Eindhoven z taśmy zeszła w ubiegłym tygodniu  stutysięczna ciężarówka najnowszej generacji CF i XF. Nigdy wcześniej w historii spółki ten etap nie został osiągnięty tak szybko. Stutysięczna ciężarówka w odświętnej atmosferze została dostarczona do firmy Groep Gheys w belgijskim mieście Mol.

Pierwszy pojazd z obecnej generacji CF i XF został wyprodukowany w lipcu 2017 r. Od tego czasu w zakładach DAF Trucks w Eindhoven i Leyland Trucks w Wielkiej Brytanii wyprodukowano aż 100 000 tych ciężarówek.

„Osiągnięcie tego etapu w tak szybkim tempie jest najlepszym świadectwem jakości i sprawności najnowszej generacji tych ciężarówek”, powiedział Harry Wolters, prezes DAF Trucks. „Nasi klienci chwalą je za niezawodność, oszczędność paliwa, niskie koszty operacyjne, nie wspominając już o wyjątkowej wygodzie dla kierowcy. Nic dziwnego, że DAF jest numerem jeden wśród ciągników siodłowych w Europie.”

DAF wyprodukował już 100 000 ciężarówek CF i XF najnowszej generacji. Kluczyki do stutysięcznego pojazdu prezes DAF Trucks Harry Wolters przekazał współwłaścicielowi belgijskiej firmy Groep Gheys, Lukowi Gheys.

Check Also

Pierwsza elektryczna śmieciarka pracuje już w Świebodzicach

Gmina Świebodzice mając na uwadze możliwość zmniejszenia swojego śladu węglowego inwestuje w pojazdy elektryczne. Na …

Mega Darkmarket Site