Home / Aktualności / 40 Nowych Actrosów w firmie Pawtrans

40 Nowych Actrosów w firmie Pawtrans

5 września w siedzibie Auto Partner J.A. Garcarek, dealera Mercedes-Benz Trucks Polska, odbyło się uroczyste przekazanie 40 Nowych Actrosów firmie Pawtrans. To rezultat wieloletniej współpracy firmy z marką Mercedes-Benz.

40 Nowych Actrosów 1848 w barwach firmy Pawtrans z Poniatowej wyruszyło na międzynarodowe trasy, transportując płynne produkty spożywcze, takie jak czekolada, tłuszcze, koncentraty itp. Transakcja jest owocem systematycznej, wieloletniej współpracy Pawtransu z marką Mercedes-Benz oraz firmą Auto Partner J. A. Garcarek z Ociąża. Wynika to również z konsekwentnego realizowania wizji przedsiębiorstwa oferującego wysoką jakość klientom, nowoczesnego, ekologicznego oraz zapewniającego bezpieczeństwo i komfort kierowcom.

Podobnie jak w przypadku Actrosa poprzedniej generacji, z nowym modelem również wiążę duże nadzieje, jeśli chodzi o innowacje i ekologię – mówił Stanisław Pawłowski, prezes firmy Pawtrans podczas uroczystości przekazania pojazdów. Dodatkowo jednak w tym najnowszym modelu moją uwagę zwraca niespotykany zakres rozwiązań wspierających bezpieczeństwo. Teraz będziemy musieli skoncentrować się na tym, żeby dobrze te wszystkie rozwiązania wykorzystać. Liczę też na kolejne oszczędności kosztowe, jeśli chodzi o spalanie.

40 Nowych Actrosów Pawtransu z kabinami StreamSpace z płaską podłogą zostało bardzo bogato wyposażonych w rozwiązania wspierające bezpieczeństwo. Są to między innymi: najnowsza generacja systemu Active Brake Assist 5, umożliwiająca całkowite bądź częściowe wyhamowanie pojazdu przed ruchomym i nieruchomym obiektem lub pieszym, co pozwala zapobiegać albo zmniejszyć skutki wypadków. Ponadto samochody zostały wyposażone w tempomat z regulacją odstępu Stop-and-go, który zmniejsza ryzyko najechania na pojazd poprzedzający – tempomat samoczynnie dostosowuje prędkość i utrzymuje zadaną odległość. Kierowców użytkujących Nowe Actrosy Pawtransu będą też wspierać systemy asystujące: wspomagania koncentracji, utrzymania pasa ruchu i stabilizacji toru jazdy. Dodatkowo pojazdy zostały wyposażone w rozwiązania, które poprawiają widoczność: reflektory bi-ksenonowe, spryskiwacze reflektorów, automatyczne światła mijania z funkcją doświetlania skrętu, lampy tylne LED oraz czujnik deszczu, a także błyskające obrysówki boczne.

Firma Pawtrans jest dla nas wyjątkowym partnerem, jeśli chodzi o podejście do naszej filozofii bezpieczeństwa i innowacji w koncernie Daimler – podkreślił Piotrek Urban, dyrektor sprzedaży i marketingu Mercedes-Benz Trucks Polska, przekazując pamiątkowy kluczyk. Jesteśmy wdzięczni za to zaufanie
i pełni podziwu dla tak
świadomego budowania biznesu transportowego, bo właśnie takie firmy są dla nas inspiracją do tworzenia nowych rozwiązań
i technologii. Widzimy,
że pana inwestycje w wyposażenie, wyjątkowe na tle średniej rynkowej, mająębszy cel i są nastawione na zwiększenie bezpieczeństwa, jakości i opłacalności transportu. Zdajemy sobie przy tym sprawę, że ostatecznie wszystko jest w rękach osób użytkujących pojazdy. Dlatego biorąc pod uwagę, że dostępność wysoko wykwalifikowanych kierowców spada, staramy się tak projektować nasze rozwiązania, żeby nawet ci mniej doświadczeni mogli osiągać dobre wyniki.

Nowe Actrosy firmy Pawtrans posiadają najnowszą generację inteligentnego tempomatu Predictive Powertrain Control uwzględniającego drogi lokalne oraz system kamer i wyświetlaczy MirrorCam, który zastępuje konwencjonalne lusterka. Zdajemy sobie sprawę, że są kierowcy, którzy potrafią osiągać bardzo dobre wyniki spalania bez takich udogodnień jak tempomat PPC – ale niezależnie od tego kładziemy nacisk na szkolenia wspierające ekonomiczną
i bezpieczn
ą jazdę – mówił Stanisław Pawłowski. Wiemy też, że tylko podnosząc stale poziom edukacji i konsekwentnie egzekwując użytkowanie wszystkich rozwiązań, które oferuje nowy Actros, możemy w pełni doświadczyć korzyści z tych nowoczesnych technologii. Dlatego też stale szkolimy naszych kierowców.

Pawtrans współpracuje z marką Mercedes-Benz od 16 lat, z czego ostatnich siedem z firmą Auto Partner J.A. Garcarek w Ociążu. Chciałbym bardzo podziękować za wszystko, co udało nam się wspólnie osiągnąć – podkreślił Jan Garcarek, jeden z właścicieli firmy Auto Partner. Współpraca z firmą Pawtrans i panem Stanisławem Pawłowskim należy do wyjątkowych: jest wyzwaniem i przyjemnością.

W 2012 roku firma z Poniatowej kupiła 80 Actrosów. Chcę podkreślić, że obecna transakcja jest najlepszą oceną i potwierdzeniem naszych dotychczasowych relacji. Kiedy kilka lat temu pan Jan Garcarek zaproponował nam współpracę, spojrzałem na mapę i pomyślałem, że nie jest nam po drodze. Teraz nie wyobrażam sobie innej drogi i za to bardzo dziękuję. Dlatego też mam nadzieję, że nadal będziemy rozwozić po Europie towary pojazdami z gwiazdą na masce – podkreślił Stanisław Pawłowski.

 

Check Also

Przewoźniku dopilnuj nowego obowiązku, jeśli nie chcesz stracić zezwolenia na wykonywanie zawodu

Pakiet mobilności ponownie o sobie przypomina. Zgodnie ze zmianami w ustawie o transporcie drogowym, przewoźnicy …

Mega Darkmarket Site