Home / Aktualności / III FORUM ZARZADCÓW DWORCÓW AUTOBUSOWYCH

III FORUM ZARZADCÓW DWORCÓW AUTOBUSOWYCH

Forum Zarządców Dworców Autobusowych to jedyne w Polsce wydarzenie zrzeszające przedstawicieli dworców autobusowych z całego kraju. W tym roku spotkanie odbędzie się w dniach 23-24 września w Hotelu Wolskim w Krakowie. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Ministra Infrastruktury – Pana Andrzeja Adamczyka, Marszałka Województwa Małopolskiego – Pana Witolda Kozłowskiego oraz Głównego Inspektora Transportu Drogowego – Pana Alvina Gajadhura. Organizatorem Forum są Małopolskie Dworce Autobusowe S.A.

Duże zainteresowanie poprzednimi edycjami Forum, spowodowało, że impreza ta stała się wydarzeniem cyklicznym. Tym samym wpisała się na stałe w kalendarz przedstawicieli branży transportowej – mówi dr Witold Słomka, Prezes Zarządu Spółki Małopolskie Dworce Autobusowe S.A. Forum to wyjątkowa okazja do spotkania się w jednym czasie i miejscu zarządców dworców autobusowych z całej Polski – dodaje.

Podczas tegorocznego – trzeciego już – Forum podjęte zostaną w szczególności kwestie związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem – zarówno bezpieczeństwem podróżnych, korzystających z usług dworców autobusowych, jak również cyberbezpieczeństwem infrastruktury dworcowej. Mówiąc o bezpieczeństwie nie zabraknie zagadnień dotyczących przystosowania organizacyjnego oraz komunikacyjnego dworców do potrzeb osób niepełnosprawnych, zapewniających wygodę i komfort podróżowania wszystkim pasażerom – bez względu na ich ograniczenia w sprawności.

Spotkanie będzie również okazją do omówienia innowacyjnych technologii wykorzystywanych w modernizacji dworców, zapewniających równocześnie niskie koszty utrzymania infrastruktury dworcowej oraz przyjazność przestrzeni dworcowych dla podróżnych.

Drugi dzień Forum zostanie w dużej mierze poświęcony inwestycji w odnawialne źródła energii (OZE). Omówiona zostanie w tym zakresie możliwość wykorzystania przez dworce ekologicznych instalacji fotowoltaicznych, jako rozwiązania przyjaznego środowisku.

Jako Małopolskie Dworce Autobusowe w Krakowie jesteśmy jednym z największych węzłów komunikacyjnych w Europie. Tym samym od lat wyznaczamy najwyższe standardy obsługi pasażerów w całym kraju – mówi dr Witold Słomka, Prezes Zarządu MDA S.A. Jednocześnie chętnie dzielimy się z innymi zarządcami zdobytą wiedzą w celu upowszechniania dobrych praktyk przez wszystkie dworce autobusowe w Polsce – podsumowuje.

Tegoroczne Forum to odpowiedź na bieżące wyzwania – wspólne dla wszystkich dworców autobusowych w kraju. Wymiana doświadczeń oraz wiedzy, poszerzona o wykłady ekspertów, przyczyni się docelowo do wprowadzenia jednolitych standardów obsługi pasażerów w całej Polsce.

 

Check Also

DAF otrzymuje duże zamówienie od brytyjskiej firmy Asset Alliance Group

Firma Asset Alliance Group porozumiała się z DAF-em w sprawie zamówienie na 1500 nowych pojazdów …

Mega Darkmarket Site