Home / Aktualności / Dzień Klimatu
Scania truck, road and forest, aerial view Mora, Dalecarlia, Sweden Photo: Dan Boman 2017

Dzień Klimatu

W ramach zaangażowania w walkę ze zmianami klimatycznymi i w celu osiągnięcie celów Porozumienia paryskiego, Scania zorganizowała Dzień Klimatu. Zgodnie z jego założeniami, pracownicy firmy mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat zrównoważonego rozwoju.

Zrównoważony rozwój leży w centrum działań Scania. Ma duży wpływ na nasze produkty, procesy produkcyjne oraz sposób, w jaki prowadzimy nas biznes. Organizacja Dnia Klimatu w Scania to kolejny krok, jaki podejmujemy w kierunku zrównoważonego rozwoju, podczas którego odbędą się warsztaty dla naszych pracowników. Uważamy, że zwiększenie świadomości na temat zmian klimatycznych jest kluczowe dla zrealizowania celów Porozumienia paryskiego – komentuje Henrik Henriksson, prezes i dyrektor generalny Scania.

Dzień Klimatu w Scania odbył się 20 września, na kilka dni przed Szczytem klimatycznym ONZ w Nowym Jorku. Tego dnia prace w siedzibie Scania, jej zakładach produkcyjnych, a także w oddziałach Scania na całym świecie zostały wstrzymane na godzinę. W tym czasie pracownicy firmy mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat zmian klimatycznych. Była to również okazja do podzielenia się swoimi pomysłami, w jaki sposób Scania może usprawnić prace nad zrównoważonym rozwojem w różnych aspektach swojej działalności.

Biznes odgrywa istotną rolę w walce ze zmianami klimatycznymi. Nie możemy bezczynnie czekać i oglądać się z podjęciem działań na innych. Chciałbym zachęcić również inne firmy do działania już teraz, wspólnie możemy dokonamy istotnych zmian – dodaje Henrik Henriksson.

Scania dąży do objęcia roli lidera w obszarze zrównoważonych rozwiązań transportowych. W firmie nieustannie prowadzone są prace mające na celu ograniczenie emisji CO2 przez pojazdy Scania oraz śladu węglowego w prowadzonych przez nią działaniach.

W ostatnich latach w Scania wypracowano szereg celów związanych ze zrównoważonym rozwojem:

  • redukcja emisji CO2 generowanej przez transport lądowy o 50 proc.
    w przeliczeniu na tonę transportowanego towaru do 2025 r.[1],
  • redukcja emisji CO2 w ramach prowadzonych przez firmę działań o 50 proc.
    do 2025 r.[2],
  • przejście na energię elektryczną całkowicie wolną od paliw kopalnych do
    2020 r.[3],
  • oferowanie najszerszej na rynku gamy produktów wykorzystujących paliwa alternatywne

[1] Biorąc 2016 r., jako punkt odniesienia.

[2] Biorąc 2015 r., jako punkt odniesienia.24

[3] Tam gdzie spełnione są wymagane warunki.

Check Also

Rusza realizacja drogi ekspresowej do granicy polsko-ukraińskiej

– Ministerstwo Infrastruktury informuje, że 28 listopada 2022 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad …

Mega Darkmarket Site