Home / Aktualności / Transit Custom PHEV w sprzedaży

Transit Custom PHEV w sprzedaży

Trwają prezentacje pierwszego na rynku samochodu dostawczego o napędzie hybrydowym PHEV. To Ford Transit Custom  z silnikiem benzynowym 1.0 Ecoboost oraz baterią litowo-ionową który na napędzie elektrycznym przejedzie do 56 km a na napędzie spalinowym ponad 400km. Ponadto można go ładować zwykłym prądem przez wtyczkę w przednim  zderzaku.

Ford pokazuje auto, także w wersji pasażerskiej Turneo i przyjmuje zamówienia na samochód, który może jeździć w strefach bez emisyjnych, wyznaczanych  w wielu miastach,  a na zwykłych drogach w trybie spalnowym rozwija do 120 km/h. Jeździliśmy nim w Sztokholmie, wkrótce napiszemy bardzo dokładnie jak to działa i jak się może opłacać.

Nowy Custom ma też moduł łączności internetowej w standardzie i geofencing pozwalający na automatyczne przełączanie napędu na elektryczny gdy wjeżdżamy do zamkniętych  stref w centrach miast. Hybryda nie oznacza utraty ładowności ani pojemności ładowni.

Napęd hybrydowy pozwala na wybór 4 różnych  trybów jazdy i doładowywania baterii umieszczonej pod podłogą. Zależnie od preferencji,  cały prąd z prądnicy może iść albo do akumulatora albo część do baterii  a część do napędzania auta. Silnik 1 litrowy o mocy 120 KM  ma ograniczone obroty dla jego trwałości,  a zasilany jest benzyną ze zbiornika 50 litrowego.

Check Also

Pierwsza elektryczna śmieciarka pracuje już w Świebodzicach

Gmina Świebodzice mając na uwadze możliwość zmniejszenia swojego śladu węglowego inwestuje w pojazdy elektryczne. Na …

Mega Darkmarket Site