Home / Aktualności / Transit Custom PHEV w sprzedaży

Transit Custom PHEV w sprzedaży

Trwają prezentacje pierwszego na rynku samochodu dostawczego o napędzie hybrydowym PHEV. To Ford Transit Custom  z silnikiem benzynowym 1.0 Ecoboost oraz baterią litowo-ionową który na napędzie elektrycznym przejedzie do 56 km a na napędzie spalinowym ponad 400km. Ponadto można go ładować zwykłym prądem przez wtyczkę w przednim  zderzaku.

Ford pokazuje auto, także w wersji pasażerskiej Turneo i przyjmuje zamówienia na samochód, który może jeździć w strefach bez emisyjnych, wyznaczanych  w wielu miastach,  a na zwykłych drogach w trybie spalnowym rozwija do 120 km/h. Jeździliśmy nim w Sztokholmie, wkrótce napiszemy bardzo dokładnie jak to działa i jak się może opłacać.

Nowy Custom ma też moduł łączności internetowej w standardzie i geofencing pozwalający na automatyczne przełączanie napędu na elektryczny gdy wjeżdżamy do zamkniętych  stref w centrach miast. Hybryda nie oznacza utraty ładowności ani pojemności ładowni.

Napęd hybrydowy pozwala na wybór 4 różnych  trybów jazdy i doładowywania baterii umieszczonej pod podłogą. Zależnie od preferencji,  cały prąd z prądnicy może iść albo do akumulatora albo część do baterii  a część do napędzania auta. Silnik 1 litrowy o mocy 120 KM  ma ograniczone obroty dla jego trwałości,  a zasilany jest benzyną ze zbiornika 50 litrowego.

Check Also

Shell wprowadza do Polski program Accelerate to Zero

Zespół Shell Fleet Solutions wdraża na polski rynek globalny program Accelerate to Zero, którego celem …

Mega Darkmarket Site