Home / Aktualności / Piotr pojedzie do Lyonu

Piotr pojedzie do Lyonu

W krajowym  finale konkursu Optifuel Challenge organizowanym po raz 9 przez Renault Trucks Polska, na torze Jastrząb zmierzyło się 10 kierowców. Najpierw rozwiązywali zadania teoretyczne ( „klasówkę”) a potem pojechali na 25 km trasę by zużyć jak najmniej paliwa. Ocena zawodników zawierała także styl jazdy, ilość hamowań. Trzech kierowców  z najlepszymi wynikami pojechało po południu na inną trasę.

W rezultacie tytuł mistrza oraz nagrody od organizatorów i sponsorów zdobył Piotr Krahel, znany w branży bo odnoszący sukcesy w innych podobnych konkursach na Eko jazdę. Piotr pojedzie na europejski finał Optifuela do Lyonu.

Na podium stanęli także Kornel Grzybowski i Jacek Maliński.

Nagrody wręczał Philippe Gorjux, nowy dyrektor Renault Trucks Polska,  który był szefem firmy przed kilku laty,  przed integracją  z Volvo.

Zawody połączono z dużą imprezą Renault, pokazem samochodów i oferty, a także licznymi atrakcjami dla gości , w tym przejazdami po płycie poślizgowej. Były też loty helikopterem, pokaz driftu wyścigowym  Premium, akrobacje motocyklowe.

Next Prev
 
 
 
 
 
 
Next Prev

Check Also

Elektryki dla Piotrkowa Trybunalskiego

Firma Solaris Bus & Coach wygrała postępowanie przetargowe, na mocy którego dostarczy pięć autobusów bateryjnych do Piotrkowa Trybunalskiego. …

Mega Darkmarket Site