Home / Aktualności / Wrocław odbiera kolejne 50 nowych Mercedesów

Wrocław odbiera kolejne 50 nowych Mercedesów

Kolejne 50 autobusów Mercedes-Benz Citaro G w stolicy Dolnego Śląska. Pojazdy wyjechały na wrocławskie linie prosto z uroczystej parady, w ramach której 6 października przejechały kawalkadą przez miasto podczas Dni Otwartych MPK Wrocław.

Ekologiczne autobusy Mercedes-Benz Citaro spełniają najwyższe wymogi dotyczące norm emisji spalin Euro 6, które aktualnie obowiązują na rynku motoryzacyjnym.  Posiadają wiele udogodnień, zarówno dla kierowcy jak i pasażera. Kabina kierowcy jest zabudowana, w pełni klimatyzowana. Kierujący pojazdem podczas pracy korzysta z wentylowanego i podgrzewanego fotel, a jednym z udogodnień jest lodówka. Pasażerowie cieszyć się mogą z klimatyzacji, bardzo bogatego systemu informacji pasażerskiej z licznymi monitorami wewnątrz pojazdu, z kasowników z funkcją biletomatu i płacenia kartą, a także z portów USB do ładowania smartfonów.

Jak podkreślił Artur Konarski–Prezes Zarządu EvoBus Polska: „Współpraca z MPK Wrocław to działania na kilku płaszczyznach: dostawy autobusów, finansowania, współpracy serwisowej i szkoleń załogi m.in. z systemów bezpieczeństwa. Jesteśmy dumni i dziękujemy za zaufanie prze ostatnie 10 lat. Cieszymy się, że jesteśmy częścią rozwoju komunikacji miejskiej we Wrocławiu.”.

Warto podkreślić, iż w zeszłym roku MPK odebrał 60 sztuk nowych autobusów z gwiazdą. Dodatkowo przeprowadzono szereg szkoleń z systemów bezpieczeństwa włączanych podczas symulacji trudnych sytuacji na drodze takich jak poślizg czy hamowanie awaryjne. EvoBus wspiera również personel zajezdni przekazując wiedzę z zakresu działania zaawansowanych technicznie i elektronicznie systemów oraz technologii napraw.

Check Also

Elektryki dla Piotrkowa Trybunalskiego

Firma Solaris Bus & Coach wygrała postępowanie przetargowe, na mocy którego dostarczy pięć autobusów bateryjnych do Piotrkowa Trybunalskiego. …

Mega Darkmarket Site