Home / Aktualności / Nowa oś napędowa DAF Components
Enson

Nowa oś napędowa DAF Components

Zużycie paliwa niższe o 2% dzięki zmniejszeniu wewnętrznego tarcia i dłuższemu przełożeniu głównemu, bezkonkurencyjnie niska masa własna i wyjątkowo długi okres między serwisami, przy najwyższej trwałości i doskonałym komforcie dla pasażera, które DAF Components oferowała do tej pory: nowa tylna oś napędowa do autobusów i autokarów podnosi poprzeczkę pod niemal każdym względem. DAF Components zaprezentuje również nowe silniki Euro 3 i Euro 5 firmy PACCAR, które pracują o niemal 12% bardziej efektywnie od swych poprzedników.
Nowa tylna oś napędowa – w tym nowy układ zawieszenia – oraz nowe silniki zadebiutują na wystawie Busworld 2019, która odbędzie się w dniach 18-23 października w Brukseli.

Nowe osie:
Podobnie jak całkowicie nowa gama silników, również nowa tylna oś – o przełożeniu całkowitym przekładni głównej 2,05 – idealnie wpasowuje się w filozofię DAF Components polegającą na dążeniu do uzyskania jak najwyżej siły napędowej silnika przy jak najniższej prędkości obrotowej, co pozwala zmniejszyć zużycie paliwa i ograniczyć jego głośność, poprawiając komfort pasażerów.
Nowa oś tylna pozwala ograniczyć zużycie paliwa o około 2%. Oszczędność ta wynika po części z nowej konstrukcji koła talerzowego i wałka atakującego przekładni głównej, która zapewnia możliwie najmniejszą utratę energii wskutek tarcia.
Nowa oś ustanawia także nowy standard pod względem redukcji masy, bez szkody dla jej trwałości. Nowa oś firmy DAF Components jest do 70 kg lżejsza niż wszystkie inne napędowe osie tylne do autobusów i autokarów. Dodatkowym jej atutem jest to, że olej przekładniowy wymaga wymiany tylko raz na 540 000 kilometrów, co pozwala jeszcze bardziej wydłużyć czas pracy pojazdu.
Nowe silniki:

Nowe silnikiEuro 3 i Euro 5 firmy PACCAR do autobusów i autokarów są do 12% bardziej wydajne niż te, które zastąpiły. Ich podstawą jest równie niezawodny i wydajna jednostka napędowa PACCAR Euro 6, która zadebiutowała w 2017 r. Nowe silniki nie mają sobie równych, jeśli chodzi o wydajność i cichą pracę. Wyróżniają się doskonałą mocą silnika przy niewiarygodnie niskich obrotach – osiągają maksymalny moment obrotowy już przy 900 obrotach na minutę. Dzięki temu prędkość podróżną osiągają przy nieco ponad 1 000 obr./min, co poprawia komfort wewnątrz pojazdu.
Nowy silnik Euro 5 PACCAR MX-11 występuje w wariantach o mocy znamionowej 300 kW/408 KM oraz 330 kW/449 KM, i momencie obrotowym, odpowiednio, 2 100 Nm i 2 300 Nm. Nowe silniki Euro 3 i Euro 5 PACCAR MX-13 występują w wariantach o mocy 315 kW/428 KM i momencie obrotowym 2 300 Nm, 355 kW/483 KM i 2 500 Nm oraz 390 kW/530 KM i 2 600 Nm.Od dziesięcioleci DAF zajmuje znaczącą pozycję na międzynarodowym rynku autobusów i autokarów jako niezależny partner producentów tych pojazdów w dziedzinie układów napędowych. Dlatego też DAF Components zapewnia pełną gamę silników Euro 3, Euro 5 i Euro 6, przy czym niektóre z zblokowane napędową osią tylną. Wszystkie układy napędowe DAF wyróżnia niskie zużycie paliwa, maksymalna niezawodność i długie okresy pomiędzy przeglądami serwisowymi umożliwiające najwyższą dostępność pojazdu i maksymalny zwrot z kilometra.
Asortyment DAF Components uwzględnia również podwozia ciężarówek dystrybucyjnych DAF LF, które są idealną platformą do budowy kompaktowych busów na 30 do 40 miejsc. DAF dostarcza takie podwozia z rozstawem osi od 3,05 m do 6,70 m i z czterocylindrowym silnikiem PACCAR PX-5 o pojemności 4,5 litra lub sześciocylindrowym silnikiem PACCAR PX-7 o pojemności 6,7 litra w wariantach mocy od 112 kW/152 KM do 239 kW/320 KM. Podwozie DAF LF jest idealne do produkcji szerokiej gamy pojazdów, od kompaktowych autobusów po luksusowe autokary.
Dla zapewnienia optymalnej efektywności ważne jest, by autobus lub autokar był jak najwięcej czasu na drodze. Operatorzy autobusów lub autokarów wyposażonych w silnik PACCAR mogą liczyć na pomoc ponad 1 100 placówek serwisowych DAF zlokalizowanych w całej Europie i poza nią, w tym z 200 posiadających status „dealerów autobusów i autokarów DAF”. Placówki te zlokalizowane są przy głównych trasach przejazdów pasażerskich i są w pełni wyposażone w sprzęt do serwisowania układów charakterystycznych dla tego rodzaju pojazdów. Międzynarodowy serwis autokarów DAF jest również gotowy świadczyć swoje usługi przez całą dobę, a dealerzy DAF oferują kontrakty serwisowe, zapewniające pełne zabezpieczenie przed rozpoczęciem podróży.

Check Also

Rusza realizacja drogi ekspresowej do granicy polsko-ukraińskiej

– Ministerstwo Infrastruktury informuje, że 28 listopada 2022 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad …

Mega Darkmarket Site