Home / Aktualności / 55 autobusów MAN wyjechało na ulice Gdyni

55 autobusów MAN wyjechało na ulice Gdyni

W dniu 16.10.2019 r. w Gdyni miała miejsce wyjątkowa uroczystość przekazania do ruchu 55 autobusów miejskich MAN Lion’s City. Udział w jej wzięli Prezydent i Wiceprezydent miasta Gdynia, Pan Wojciech Szczurek oraz Pani Katarzyna Gruszecka-Spychała, Prezes MAN Truck & Bus Polska, Pan Marc Martinez, jak również przedstawiciele gdyńskich spółek PKM, PKA oraz ZKM, odpowiadających za transport publiczny w mieście.

Miasto Gdynia odebrało 32 autobusy 32 autobusy przegubowe, 18-metrowe, napędzane silnikami diesla o najbardziej restrykcyjnej normie Euro 6d i mocy 320 km z sześciobiegową, automatyczna skrzynią biegów minimalizującą zużycie paliwa. Pojazdy wyposażone są w klimatyzację całopojazdową, rampę dla wózków inwalidzkich, porty USB z szybkim ładowaniem, system monitoringu wizyjnego i 16 foteli dostępnych bezpośrednio z niskiej podłogi wraz z 2 zatokami dla wózków od długości prawie 2 metrów każda. Pozostałe 23 autobusy to pojazdy 12-metrowe, napędzane silnikami diesla Euro 6d i mocy 280 km z sześciobiegową, automatyczna skrzynią biegów. W tych pojazdach również znajduje się klimatyzacja całopojazdowa, porty USB oraz system monitoringu wizyjnego. Bezpośrednio z niskiej podłogi dostępnych jest 6 foteli połączonych z bardzo dużą i przestronną przestrzenią dla wózków inwalidzkich i dziecięcych o długości ponad 3 metrów. Wszystkie pojazdy objęte są 36 miesięczną gwarancją całopojazdową.

„Bardzo się cieszę, że miasto Gdynia wybrało naszą ofertę i  zdecydowało się na zakup autobusów z logo lwa. To nowoczesne, komfortowe autobusy z wieloma udogodnieniami dla pasażerów jak i z nowymi ekonomicznymi silnikami. Co ważne to pojazdy, które produkowane są w naszych zakładach MAN Bus w Starachowicach.

Nasza współpraca trwa nieprzerwanie od się od roku 2006 rok, kiedy Gdynia jako jedno z pierwszych miast zdecydowała się na zakup autobusów marki MAN napędzanych CNG. W ciągu 13 lat miasto zakupiło ponad 30 takich autobusów, będąc prekursorem rozwiązań proekologicznych. Cieszę się, ta współpraca trwa i umacnia się.” powiedział Marc Martinez Prezes MAN Truck & Bus Polska.

Na fotografii symboliczne przekazanie klucza do autobusów, od lewej Pani Katarzyna Gruszecka-Spychała wiceprezydent Gdyni, Wojciech Szczurek Prezydent Gdyni, Marc Martinez Prezes MAN oraz Małgorzata Durda dyrektor ds. sprzedaży autobusów MAN – zdjęcie Paweł Kukla.

Check Also

Pierwsza elektryczna śmieciarka pracuje już w Świebodzicach

Gmina Świebodzice mając na uwadze możliwość zmniejszenia swojego śladu węglowego inwestuje w pojazdy elektryczne. Na …

Mega Darkmarket Site