Home / Aktualności / Odnowione Muzeum DAF oficjalnie otwarte
opening *Daf museum* Eindhoven door *Pieter van Vollehoven*

Odnowione Muzeum DAF oficjalnie otwarte

Przy dużym zainteresowaniu opinii publicznej, w obecności prawie wszystkich 160 wolontariuszy pracujących w muzeum, niedawno odnowione Muzeum DAF w Eindhoven zostało oficjalnie otwarte przez prof. Pietera van Vollenhoven. Prof. van Vollenhoven jest członkiem holenderskiej rodziny królewskiej, którą zawsze łączyły z DAF szczególne więzi.

Muzeum DAF, które w rekordowym roku odwiedziło prawie 60 000 osób, jest jednym z najpopularniejszych muzeów w regionie Eindhoven i najpopularniejszym w samym mieście według badań serwisu TripAdvisor. Muzeum nie spoczęło jednak na laurach i dążąc do dalszego zwiększenia swojej atrakcyjności właśnie przeszło osiemnastomiesięczną poważną renowację i modernizację, której celem jest zwiększenie liczby zwiedzających do 80 000 rocznie.

Imponująca ekspansja

Pierwszą rzeczą, jaką zwiedzający zauważa wchodząc do „nowego” muzeum, jest całkowicie nowy hol wejściowy, odnowiona restauracja, nowy sklep z pamiątkami, a także świeży, nowoczesny wygląd, jaki został nadany wszystkim tym obszarom. Największą zmianę widzimy jednak dopiero po wejściu do części wystawowej — dodane zostało całkowicie nowe skrzydło o powierzchni aż 1 100 m2.

„Dzięki tej wspaniałej rozbudowie mamy jeszcze więcej miejsca, aby lepiej pokazać to, co najważniejsze w bogatej historii firmy DAF”, powiedział Marc Van Doorne, prezes Fundacji Przyjaciół Muzeum DAF i wnuk założyciela DAF, Huba Van Doorne. „Możemy teraz prześledzić historię firmy DAF aż do chwili obecnej, podkreślając znaczenie nowoczesnego transportu i demonstrując najnowsze osiągnięcia tej branży, np. w zakresie technologii silników. ‘Van Doorne’s Aanhangwagen Fabriek’, później znana jako ‘Van Doorne’s Automobiel Fabriek’, była zawsze znana z nowatorskich rozwiązań.

Dzięki tym rozwiązaniom powstała imponująca seria ciągników, samochodów i ciężarówek, które pokazujemy w Muzeum DAF.”

Oficjalne otwarcie

Muzeum zostało oficjalnie otwarte w piątek, 8 listopada 2019 r., przez prof. Pietera van Vollenhoven, który przyjechał do Muzeum DAF unikalnym samochodem DAF Pony. Wyprodukowano w sumie tylko 15 tych ciężarówek, z których jedna była własnością holenderskiej rodziny królewskiej.

Głęboka wdzięczność dla wolontariuszy

„Jestem pewien, że mój dziadek Hub i jego brat Wim Van Doorne byliby ogromnie dumni, gdyby mogli zobaczyć nowe Muzeum DAF — powiedział Marc Van Doorne, prezes Fundacji Przyjaciół Muzeum DAF. — Jesteśmy szczególnie wdzięczni ponad 160 wolontariuszom, którymi w większości są pasjonaci — byli pracownicy DAF. Bez nich nie bylibyśmy w stanie przeprowadzić tej renowacji. To oni sprawiają, że każdego dnia muzeum jest w pełni gotowe na przyjęcie zwiedzających.”

Aby uczcić oficjalne otwarcie nowego Muzeum DAF, od piątku 22 listopada do niedzieli 24 listopada odbędą się „dni otwarte”. W tych dniach obowiązywać będą obniżone ceny biletów (6 euro dla dorosłych i 3 euro dla dzieci do 15 lat

Next Prev
 

W piątek, 8 listopada, prof. Pieter van Vollenhoven, członek holenderskiej rodziny królewskiej, oficjalnie otworzył nowe Muzeum DAF.

W piątek, 8 listopada, prof. Pieter van Vollenhoven, członek holenderskiej rodziny królewskiej, oficjalnie otworzył nowe Muzeum DAF.
  Gruntownie odnowione Muzeum DAF zostało rozbudowane aż o 1 100 mdodatkowej powierzchni, co pozwala na optymalne wyeksponowanie jego bogatej kolekcji.

 

Gruntownie odnowione Muzeum DAF zostało rozbudowane aż o 1 100 mdodatkowej powierzchni, co pozwala na optymalne wyeksponowanie jego bogatej kolekcji.

Next Prev

 

Check Also

Mój elektryk MAN eTGE

Aż do 70 000 PLN mniej można zapłacić za samochód MAN TGE z napędem elektrycznym. …