Home / Aktualności / Odnowione Muzeum DAF oficjalnie otwarte
opening *Daf museum* Eindhoven door *Pieter van Vollehoven*

Odnowione Muzeum DAF oficjalnie otwarte

Przy dużym zainteresowaniu opinii publicznej, w obecności prawie wszystkich 160 wolontariuszy pracujących w muzeum, niedawno odnowione Muzeum DAF w Eindhoven zostało oficjalnie otwarte przez prof. Pietera van Vollenhoven. Prof. van Vollenhoven jest członkiem holenderskiej rodziny królewskiej, którą zawsze łączyły z DAF szczególne więzi.

Muzeum DAF, które w rekordowym roku odwiedziło prawie 60 000 osób, jest jednym z najpopularniejszych muzeów w regionie Eindhoven i najpopularniejszym w samym mieście według badań serwisu TripAdvisor. Muzeum nie spoczęło jednak na laurach i dążąc do dalszego zwiększenia swojej atrakcyjności właśnie przeszło osiemnastomiesięczną poważną renowację i modernizację, której celem jest zwiększenie liczby zwiedzających do 80 000 rocznie.

Imponująca ekspansja

Pierwszą rzeczą, jaką zwiedzający zauważa wchodząc do „nowego” muzeum, jest całkowicie nowy hol wejściowy, odnowiona restauracja, nowy sklep z pamiątkami, a także świeży, nowoczesny wygląd, jaki został nadany wszystkim tym obszarom. Największą zmianę widzimy jednak dopiero po wejściu do części wystawowej — dodane zostało całkowicie nowe skrzydło o powierzchni aż 1 100 m2.

„Dzięki tej wspaniałej rozbudowie mamy jeszcze więcej miejsca, aby lepiej pokazać to, co najważniejsze w bogatej historii firmy DAF”, powiedział Marc Van Doorne, prezes Fundacji Przyjaciół Muzeum DAF i wnuk założyciela DAF, Huba Van Doorne. „Możemy teraz prześledzić historię firmy DAF aż do chwili obecnej, podkreślając znaczenie nowoczesnego transportu i demonstrując najnowsze osiągnięcia tej branży, np. w zakresie technologii silników. ‘Van Doorne’s Aanhangwagen Fabriek’, później znana jako ‘Van Doorne’s Automobiel Fabriek’, była zawsze znana z nowatorskich rozwiązań.

Dzięki tym rozwiązaniom powstała imponująca seria ciągników, samochodów i ciężarówek, które pokazujemy w Muzeum DAF.”

Oficjalne otwarcie

Muzeum zostało oficjalnie otwarte w piątek, 8 listopada 2019 r., przez prof. Pietera van Vollenhoven, który przyjechał do Muzeum DAF unikalnym samochodem DAF Pony. Wyprodukowano w sumie tylko 15 tych ciężarówek, z których jedna była własnością holenderskiej rodziny królewskiej.

Głęboka wdzięczność dla wolontariuszy

„Jestem pewien, że mój dziadek Hub i jego brat Wim Van Doorne byliby ogromnie dumni, gdyby mogli zobaczyć nowe Muzeum DAF — powiedział Marc Van Doorne, prezes Fundacji Przyjaciół Muzeum DAF. — Jesteśmy szczególnie wdzięczni ponad 160 wolontariuszom, którymi w większości są pasjonaci — byli pracownicy DAF. Bez nich nie bylibyśmy w stanie przeprowadzić tej renowacji. To oni sprawiają, że każdego dnia muzeum jest w pełni gotowe na przyjęcie zwiedzających.”

Aby uczcić oficjalne otwarcie nowego Muzeum DAF, od piątku 22 listopada do niedzieli 24 listopada odbędą się „dni otwarte”. W tych dniach obowiązywać będą obniżone ceny biletów (6 euro dla dorosłych i 3 euro dla dzieci do 15 lat

Next Prev
 

W piątek, 8 listopada, prof. Pieter van Vollenhoven, członek holenderskiej rodziny królewskiej, oficjalnie otworzył nowe Muzeum DAF.

W piątek, 8 listopada, prof. Pieter van Vollenhoven, członek holenderskiej rodziny królewskiej, oficjalnie otworzył nowe Muzeum DAF.
  Gruntownie odnowione Muzeum DAF zostało rozbudowane aż o 1 100 mdodatkowej powierzchni, co pozwala na optymalne wyeksponowanie jego bogatej kolekcji.

 

Gruntownie odnowione Muzeum DAF zostało rozbudowane aż o 1 100 mdodatkowej powierzchni, co pozwala na optymalne wyeksponowanie jego bogatej kolekcji.

Next Prev

 

Check Also

Grupa Wielton ponownie wspiera WOŚP i zachęca do licytacji

Innowacyjne naczepy i przyczepy marki Wielton, zanim znajdą się w sprzedaży, są poddawane szczegółowym testom …

Mega Darkmarket Site