Home / Aktualności / Śmieciarki Scania CNG we wrocławskich Krzykach

Śmieciarki Scania CNG we wrocławskich Krzykach

FBSerwis Wrocław spółka należąca do Grupy FBSerwis zainwestowała w pięć podwozi Scania nowej generacji napędzanych CNG. Pojazdy będą wykorzystywane do odbioru odpadów komunalnych we Wrocławiu.

Nowe pojazdy we flocie FBSerwis Wrocław to śmieciarki Scania P 340 napędzane CNG o konfiguracji osi 6×2 z tylną osią skrętną. Rozwiązanie to zapewnia optymalną zwrotność pojazdów, co ma duże znaczenie podczas pracy w centrach miast. Poprzez zastosowanie wzmocnionego zawieszenia tylnego, nośność tylnych osi każdej  śmieciarki to aż 21 t.

Zakupione przez FBSerwis Wrocław podwozia Scania posiadają wzmocnione komponenty układu napędowego, co wpływa na ich niezawodność oraz niskie zużycie paliwa. Pojazdy wyposażono w zautomatyzowaną skrzynię biegów Scania Opticruise, która przyczynia się do ograniczenia zużycie paliwa, a także zapewnia doskonały komfort pracy kierowcy. Zabudowę pojazdów dostarczył wiodący producent śmieciarek – firma EKOCEL. Wykorzystany w pojazdach model to Medium XL Sk350 Simplex.

Świadomość i odpowiedzialność ekologiczna w Europie wzrasta. Miasta koncentrują się na kwestiach środowiskowych, stawiając surowe wymagania dotyczące emisji CO2, cząstek stałych i hałasu. Pojazdy Scania napędzane gazem ziemnym pracują o 50 proc. ciszej, niż porównywalne pojazdy, w których wykorzystywany jest olej napędowy. Co istotne, paliwo CNG zapewnia niższą emisję dwutlenku węgla oraz o 95 proc. mniej cząstek stałych, w porównaniu do swoich odpowiedników z silnikiem Diesla – komentuje Paweł Paluch, dyrektor
ds. marketingu i komunikacji Scania Polska S.A.

Inwestując w zrównoważone rozwiązania transportowe, w tym w pojazdy napędzane CNG, możemy przyczynić się do poprawy jakości powietrza i jakości życia we Wrocławiu. Zadbaliśmy również o komfort i bezpieczeństwo pracy kierowcy – śmieciarki zostały wyposażone m.in. w zestaw głośnomówiący – komentuje Radosław Jakubowski, dyrektor ds. operacyjnych FBSerwis.

Scania jest liderem rynku podwozi do zastosowań komunalnych. W ofercie firmy znajdują się kompleksowe rozwiązania dopasowane do specyfiki pracy klientów.

Podwozia Scania słyną z wysokiej jakości i niezawodności oraz komfortu pracy kierowcy, co przy dzisiejszym rynku, zorientowanym na kierowców, jest bardzo ważne. Biorąc pod uwagę te właściwości jesteśmy w stanie obliczyć realne oszczędności wynikające z mniejszej liczby przestojów wykorzystywanych pojazdów Scania – dodaje Paweł Paluch.

Check Also

Elektryki dla Piotrkowa Trybunalskiego

Firma Solaris Bus & Coach wygrała postępowanie przetargowe, na mocy którego dostarczy pięć autobusów bateryjnych do Piotrkowa Trybunalskiego. …

Mega Darkmarket Site