Home / Aktualności / Wielki finał Wielton GO

Wielki finał Wielton GO

Na Politechnice Łódzkiej odbył się finał konkursu Wielton GO, który producent przyczep i naczep we współpracy z uczelnią przygotował dla uczniów wieluńskich szkół ponadpodstawowych. Pięćdziesięciu najlepszych uczestników wypełniło test wiedzy o Wieltonie, wykazując się doskonałą znajomością firmy i jej historii, procesu produkcyjnego, oraz samych produktów. Uczniowie mieli także okazję do poznania możliwości rozwoju kariery w firmie i oferty edukacyjnej Politechniki Łódzkiej. Podczas finału konkursu odbyło się przekazanie przez Wielton robota przemysłowego, który posłuży do prowadzenia zajęć laboratoryjnych ze studentami na różnych kierunkach.

Zwycięzcą konkursu Wielton GO został Piotr Szkudlarek z II LO im. Janusza Korczaka. Kolejne miejsca zajęły Monika Kalemba i Aleksandra Preś, uczennice Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu. W projekcie skierowanym do uczniów sześciu wieluńskich szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział ponad 200 osób, z czego 50 najlepszych spotkało się na łódzkim finale. Wielton GO stanowi odpowiedź na rosnące z każdym rokiem zapotrzebowanie firmy na wykształconych specjalistów. Dzięki grze mobilnej, firma zachęca młodych ludzi do kształcenia na kierunkach, które będą przydatne podczas dalszej kariery w Wieltonie.

„Wielton GO to innowacyjny i nowoczesny, ale co najważniejsze skuteczny sposób dotarcia do młodych ludzi, o czym świadczy liczba uczestników i finalistów konkursu. Od lat współpracujemy z wieluńskimi szkołami tworząc klasy patronackie i zachęcając młodzież do kształcenia się na kierunkach technicznych. Nawiązaliśmy również współpracę z Politechniką Łódzką, z którą realizujemy ciekawe i rozwijające młodych ludzi projekty. Połączenie sił nauki i potencjału międzynarodowej firmy produkcyjnej, tworzą niecodzienną możliwość nabycia wiedzy technicznej i praktycznego jej wykorzystania przez studentów. Mamy nadzieję, że będą mieli oni szansę dalej rozwijać swój potencjał, dołączając do międzynarodowego zespołu Grupy Wielton” – powiedział podczas finału Mariusz Golec, prezes Wielton S.A.

W pierwszym etapie konkursu uczestnicy grali na swoich smartfonach w mobilną grę Wielton GO, poznając firmę i odpowiadając na pytania z nią związane oraz rozwiązując zadania logiczne. Po każdym zadaniu otrzymywali punkty, za które mogli zakupić element wirtualnej naczepy, którą należało złożyć w całość i sprzedać. Wszyscy gracze sprzedali łącznie 173 naczepy, a rekordzista sprzedał aż 6 pojazdów. W ciągu dwóch tygodni uczestnicy spędzili ogółem w grze blisko 300 godzin, gromadząc na swoich wirtualnych kontach prawie 5 mln punktów. Najlepsi awansowali do finału, w którym odpowiedzieli na 20 losowo dobranych pytań. Zwycięska trójka uczniów otrzymała w nagrodę rowery, a kolejni uczestnicy nagrody rzeczowe.

Podczas finału spółka Wielton przekazała także robot manipulacyjny Panasonic TA1600 do laboratorium dydaktycznego Instytutu Mechatroniki i Systemów Informatycznych Politechniki Łódzkiej. Przekazany robot jest rodzajem mechanicznej dłoni, która posłuży do zajęć dydaktycznych. Za sprawą specjalnie skonfigurowanego stanowiska, studenci będą mogli w bezpiecznych warunkach przećwiczyć i w pełni zrozumieć cykle pracy robotów oraz zasady ich działania. To niezbędne umiejętności dla przyszłych inżynierów Wieltonu, w którym automatyzacja procesów produkcji z każdym rokiem odgrywa coraz bardziej znaczącą rolę.

W grze Wielton GO wzięło udział ponad 200 uczniów sześciu wieluńskich szkół: I LO im. Tadeusza Kościuszki, II LO im. Janusza Korczaka, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza i Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika. Konkurs jest jednym z projektów w ramach współpracy Wieltonu z Politechniką Łódzką.

Check Also

Elektryki dla Piotrkowa Trybunalskiego

Firma Solaris Bus & Coach wygrała postępowanie przetargowe, na mocy którego dostarczy pięć autobusów bateryjnych do Piotrkowa Trybunalskiego. …

Mega Darkmarket Site